Trabzonspor'a 5 futbolcu müjdesi

Trabzonspor'a 5 futbolcu müjdesi.10315
  • Giriş : 01.05.2008 / 13:12:00

Genel olarak transferde çok olumlu gelişmelerin bulunduğunu ifade eden Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, yurt içi ve yurt dışından toplam 5 oyuncunun transferinin bitme noktasına geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbolcu izlemek üzere gittiği Avrupa'dan dün dönen Ersun Yanal, bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına seçilen Ergun Ata'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yanal, Trabzonspor yönetim kurulunun transfer çalışmalarını sürdürdüğünü ve bu konudaki görüşmeleri şeffaf bir şekilde yürüttüğünü belirterek, ''Yazılan isimlerin birçoğu doğru. Ama bunun yanında transferde bazı zorlukların yaşamaması için gizlilik ve zamana ihtiyaç var. Çünkü isimler öne çıktığı zaman başka kulüpler de bu futbolculara talip olabiliyor'' dedi.

Genel olarak transferde çok olumlu gelişmelerin bulunduğunu ifade eden Yanal, ''Yurt içi ve yurt dışından 5 oyuncunun transferi bitme noktasına geldi. Ancak imza atılmadığı için net olarak açıklayamıyoruz. Bunun için sizden biraz daha sabır istiyoruz. Önümüzdeki dönem başarılı olacak, herkesin sevebileceği bir kadro oluşturma çabası içindeyiz. İyi, heyecanla yola çıkacak bir kadro oluşturacağız. 1-2 hafta içinde bazı transferlerin sonuçlanacağını düşünüyoruz'' diye konuştu.

Yanal, bir gazetecinin Ankaraspor'a gidebileceğiniz ve gelecek sezon kalıp kalmayacağınız yönündeki söylemleri nasıl değerlendiriyorsunuz biçimindeki sorunu da, şu yanıtı verdi:

''Bunun yorumunu siz yapın. Biz yönetim kurulu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz, işimizi yapıyoruz. Kararları beraber alıyoruz. Trabzonspor ile anlaşmadan önce Melih Gökçek ile tesisleri gezdik. O dönemde olmadı. Sonuçta bu işleri siz gündeme getiriyorsunuz. Biz çok küçük bir aileyiz. 400-500 kişiden oluşuyoruz. Benim bu ailede birçok arkadaşım var. Ben Denizliliyim. Denizli'ye gittiğim zaman Denizlispor tesislerine uğrayamaz mıyım? O zaman bütün ilişkilerimizi kesmeliyiz.''

-KALECİ KONUSU-

Yanal, kaleci transferi konusunda ise bekleyeceklerini ve aceleci olmayacaklarını söyledi.

Önce iyi bir takım oluşturmak istediklerini kaydeden Yanal, ''Mevcut kalecilere güveniyoruz. Tespitlerimiz de var. O konuda acele etmeyeceğiz. Onur, çok yetenekli kaleci. Tolga da aynı şekilde. Trabzonspor, böyle değerleri kazanarak Türk futboluna sunmalıdır'' dedi.

Yetiştirdikleri ve alacakları isimlerin giderken Trabzonspor'a para kazandırmaları gerektiğini de belirterek, ''Mesela Gökdeniz, Türkiye'de kimsenin kazandırmadığı bir parayı kazandırarak gitti. 22-23 yaşlarında oyuncuların yanında deneyimli oyuncular da takıma katmak istiyoruz'' diye konuştu.

Yanal, takımdan gidecekleri ise ligin son haftasındaki Fenerbahçe maçının ardından açıklayacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious