Trabzonspor'a kötü haber!

Trabzonspor'a kötü haber!.10416
  • Giriş : 18.03.2009 / 14:31:00

Trabzonspor'da, 2000-01 sezonu öncesinde Norveç'in Tromso Kulübü'nden transfer edilen forvet oyuncusu Rune Lange'nin açtığı davayı kaybetmenin şoku yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bordo-mavili kulüpte 2001-02 sezonunda forma giyen ve sezon içerisinde parasının ödenmediğini ileri sürerek ülkesine dönen Lange'nin, kulüpten alacakları nedeniyle açtığı dava sonuçlandı.

Lange'nin, sözleşmesindeki bir maddeye dayanarak Norveç mahkemelerinde dava açtığı ve kazandığı, bodo-mavili kulübün de buna karşı yerel mahkemeye yaptığı itiraz sonucu Yargıtay'ta temyize giden dava, Norveçli oyuncunun lehine onandı.

Karara göre, Trabzonspor'un, bu futbolcuya faizi ile birlikte 5 milyon 200 bin TL civarında para ödemesi gerektiği belirtildi.

Norveçli oyuncu Lange sözleşmesindeki, ''Parası ödenmezse sözleşmeyi feshedebilir ve geleceğe yönelik alacaklarını tahsil eder. Norveç mahkemeleri bu konuda yetkilidir'' şeklindeki maddeden yararlanarak, izinsiz olarak kentten ayrılmıştı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu karar karşısında yapacak bir şeyinin olmadığını belirterek, ''Lange konusu, 9-10 yıla yayılan bir süreç. Kararı düzeltme hakkımız var. Bu konuda çalışma yapacağız'' diye konuştu.

Ligin ortasında Trabzonspor'dan ayrılan Norveçli oyuncu, 12 maçta 5 gol kaydetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*