Trabzonspor'da Ersen krizi

  • Giriş : 05.09.2007 / 13:54:00

İspanyol kulübü Recreativo de Huelva, Trabzonspor'a çektiği faksta Ersen Martin'le sözleşme imzaladıklarını, golcü futbolcunun gönderilmemesi halinde FİFA'ya başvuracaklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor, Ersen Martin'i kaybetme tehlikesiylle karşı karşıya kaldı. Huelva Kulübü'yle faks çekilerek 2 yıllık sözleşme imzalayan Ersen Martin'i apar topar Bolu kampına çağıran Trabzonspor'a İspanyol takımından şok edici bir haber geldi. İspanyol kulübü, Trabzonspor'a çektiği faksta Ersen Martin'i oyuncuları olarak İspanya Futbol Federasyonu'na bildirdiklerini, futbolcunun da resmi sözleşmeyi imzaladığını belirtti. Huelva Kulübü, çektikleri faksta Ersen Martin'in İspanya'ya gönderilmemesi halinde, “FİFA'ya gideriz“ sözüne de yer verdi.
Trabzonsporlu yöneticiler ise belirlenen miktarın hesaba geç yattığını öne sürdüler, “FİFA'ya giderseler haklılığımız ortaya çıkar. Biz futbolcumuzun sözleşmesini feshetmedik. Ersen Martin'in satışı diye bir şey yok“ dediler.

ERSEN KAMPA KATILMADI
Bu arada dün akşam üzeri Bolu'da olması gereken Ersen Martin'in henüz kampa katılmadığı açıklandı. Bordo mavili yöneticiler ise Ersen Martin'in kampa bu akşam katılacağını, transfer bilmecesinin de bu şekilde sona ereceğini savundular.

“PARASI YATMADI“
Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas ise yerel bir televizyon kanalında transferin son gününde ülkesinin milli takımında kaptanlık yapan bir santrforla görüştüklerini belirterek şunları söyledi:
“İş bitme noktasındaydı. Ersen Martin'i de İspanya Kulübü istiyordu. Ersen'in istemesi ve teknik direktör Ziya Doğan'ın da kabul etmesiyle onay verdik. İspanyol kulübüyle ön protokol yaptık. Ön protokolde, 31 Ağustos saat 23.59'a kadar transfer bedeli Trabzonspor'un hesabında olacaktı. Hemen bir gün sonra istediğimiz oyuncunun transferi bozuldu. İspanya Kulübü de 31 Ağustos'a kadar para yatırsa, geri adım atma şansımız yoktu. Transferi son anda yapamadığımız için Ersen Martin ve Ziya Doğan'la görüşerek ön protokole rağmen muvafakatname vermemeye karar verdik ve Ersen'i göndermekten vazgeçtik.“

ŞAMPİYONLUK ÖZLEMİ BASKI YAPIYOR
Zeyyat Kafkas, daha sonra Trabzonspor'un bu yılki hedefinin de şampiyonluk olduğunu belirtti. Artık 4 büyük kulübe karşı takımların daha iyi motive olduklarını kaydeden Kafkas, şöyle devam etti:
“Sürpriz sonuçlar alabiliyorlar. Trabzonspor, ligin son haftasına kadar şampiyonluk yarışının içinde olacak. Üzerimizde 24 yıldır şampiyon olamamaktan kaynaklanan bir baskı var. Yönetim ve teknik heyet bazında sürekli değişiklikler oldu. Biz göreve geldikten sonra önce yeni bir kadro oluşturarak kabuk değiştirdik. Çünkü takımda ekip ruhu kaybedilmişti ve zorunluydu. Takımda bir ekip ruhu oluştu. Hepimizin eksiklikleri var. Teknik heyetin de eksiklikleri olmasına karşın arkasında duruyoruz. Başarıya istikrarla ulaşacağımızı düşünüyoruz. Ziya Doğan'da kendi başarısını ister. Başarılı olursa teknik direktörlük hayatında hem ekonomik hem manevi olarak zirve yapacak. Başarılı olmak adına kendi bildiği doğrularla hareket ediyor.“

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious