Trabzonspor'da gergin kurul

Trabzonspor'da gergin kurul.8077
  • Giriş : 07.09.2008 / 17:21:00

Trabzonspor'da tüzüğün birçok maddesi, yeterli oyu alamadığı için değiştirilemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde divan başkanlığını Cengiz Çebi'nin yaptığı genel kurulda konuşan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener Başkan Şener, önemli transferler yaparak takımı güçlendiklerini belirterek, "Camiamızın desteğini alarak bugünkü noktaya geldik" dedi.

Bordo-mavili kulübü hep birlikte yönetmeye aday olduklarını ifade eden Şener, "Trabzonspor'a gönül veren herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Şener'in konuşmasının ardından ilk olarak, ek bütçe hazırlanması konusunda gerçekleştirilen oylamada, yönetim kuruluna yetki verildi.

Daha sonra geçilen ve bordo-mavili takımın tüzüğünde yapılacak tadilatla ilgili olarak Divan Kurulu, değiştirilmesi planlanan maddeleri oylamaya başladı. Oylamadan önce ise yapılan sayımda 211 olan genel kurula katılım oranının üçte ikisi oyu alan maddelerde değişiklik yapılacağı duyuruldu.

Tüzüğün 16. maddesine kadar değişiklik yapılması önerilen tüzük maddeleri değiştirilirken, aidat konusunun yer aldığı maddede tartışma yaşandı. Bu maddede, yeni bir tüzük değişikliği önergesi getiren bir grup genel kurul üyesinin teklifi de oylandı.

Bu ana kadar sayım yapılmayan oylamada, Divan Başkanı Çebi'nin görevlendirilmesiyle sayım yapıldı. Hem yönetim kurulunun hem de önerge veren grubun tüzük değişikliği teklifi, üçte iki çoğunluğu alamayarak reddedildi ve bu madde, mevcut haliyle kaldı.

Bu maddenin görüşülmesi sırasında da genel kurul salonunda üyeler arasında gerginlik yaşandı.

Yaşanan tartışmanın ardından yönetim kurulu, divan kuruluna verdiği yeni bir önergeyle, 17. ve sonrasındaki maddelerin tek tek değil de tümünün oylanması yönünde teklifte bulundu. Bunu oylayan genel kurul üyeleri, önergeyi kabul ettiler.

Divan Başkanı Çebi'nin söz verdiği bazı üyelerin maddelerin bir kısmıyla ilgili görüşleri üzerine salonda sözlü sataşmalar ve gerginlikler yaşandı.

Konuşmaların ardından geçilen 17. ile 92. maddeler arasındaki tüzük değişiklikleri, açık yapılan sayımda kabulü yönünde 112, reddi yönünde 17 oy alınca, oy çokluğu olmasına karşın üçte iki çoğunluğu sağlayamadığı için kabul edilmedi.

Böylece, tüzük tadilatı yalnızca tüzüğün 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ve 15. maddelerinde gerçekleştirilebildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*