Trabzonspor'da gözler Tahkim Kurulu'nda

Trabzonspor'da gözler Tahkim Kurulu'nda .13410
  • Giriş : 19.09.2007 / 14:24:00

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu, olaylı Sivasspor maçıyla ilgili yarın toplanacak olan Tahkim Kurulu'nun artık kararını açıklamasını istedi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Türk futbolunda yarın ya beyaz, ya da kapkara bir sayfa açılacak."

Haftalardır bir türlü karara bağlanamayan Sivasspor maçıyla ilgili sonucunu belirleyecek olan Tahkim Kurulu'nun kararının açıklanmasının vaktinin geldiğini belirten İbrahim Baturoğlu, “Bekleyecek vakit kalmadı“ diye konuştu.

İbrahim Baturoğlu, şöyle devam etti:
“Tahkim Kurulu'nun Futbol Federasyonu'nun verdiği kararı, her ne kadar lehimize olmasa da onaylamasını bekliyorum. Bu benim kişisel görüşüm. Federasyonun, (Maç tarafsız sahada 90 dakikada yeniden oynanacak) kararı bence, Türk Futbol tarihi için verilmiş en iyi karar. Tahkim Kurulu'nun da kararını verirken doğru düşünmesi lazım. Buradan çıkacak sonuç ileride Türk futbolu için örnek teşkil edeceği için en sağlıklı karar olmalı. Aksi takdirde önümüzdeki yıllarda şampiyonluk yolunda önemli oyunlar oynanabilir. Maçın sonucunu beğenmeyen bir kimse sahaya atlayıp skoru lehine çevirebilir. Bu karar, çok basit değil.“

"HAKLILIĞIMIZ ORTADA"

Sivasspor maçının sonucunun bugüne kadar açıklanmamasının üzücü olduğunu belirten İbrahim Baturoğlu, Tahkim Kurulu'nun üzerinde baskı olduğunu öne sürerken şunları söyledi:
"Bizim çok ciddi manada haksızlığa uğradığımız ortada. Ortada, (Sahaya çıksaydım, Sivassporlu 6 futbolcuyu oyundan atmam gerekirdi) diyen bir hakem varken, kararın aleyhimize olması, Türk futboluna ağır bir darbe vuracak. Haklılığımız net bir şekilde ortada."

Kulüp Başkanı Nuri Albayrak'a verilen 2 ay hak mahrumiyeti cezasının da ağır olduğunu söyleyen İbrahim Baturoğlu, “Başkanımız 2 ay hak mahrumiyeti alıyorsa, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, 1 yıl almalı“ dedi.

Sivasspor maçında yaşanan olayların tüm takımların başına gelebileceğini de öne süren İbrahim Baturoğlu, “Maçta o kadar galeyana rağmen efendiliğini ve duyarlılığını gösteren ve işi büyütmemeye dikkat gösteren bir sürü taraftar da vardı. O taraftarların da göz ardı edilmemesini istiyorum“ diye konuştu.

"ZİYA DOĞAN ARALIĞA KADAR BURADA"

Genel Sekreter Zekai Fırat Dülger'in teknik direktörleri Ziya Doğan konusundaki eleştirisinin sadece kendisini bağladığını öne süren İbrahim Baturoğlu, bu konuda şu görüşleri savundu:
"Eğer antrenörümüz, takımı yönetmeyecekse, siz yönetecekseniz. O zaman da antrenör almayacaksınız. Ziya Doğan'ın yanlış olduğu yerler var. Ankaragücü maçında beraberlik bize kafi gibi bir mantıkla takımı oynattı. Ceyhun'un ve Umut'un oyundan alınıp yerine Risp'in konulması apaçık beraberliğe yatıldığının kanıtı. Trabzonspor gibi bir takımın hele de kendi sahasında beraberliğe oynamaması gerekiyor. Rakiplerimizin puan kaybettiği haftada bizim kaybetmemiz lazımdı. Ben de Ziya Doğan'ın zaman zaman yanlış yaptığı kanaatindeyim. Bunlar da benim bireysel görüşlerim. Ama Ziya Doğan'ın o oyuncu değişikliklerini yaparken muhakkak kafasında başka bir fikir vardı, diye düşünüyorum."

Şu anda Ziya Doğan'ı gönderme gibi bir niyetlerinin olmadığını da açıklayan İbrahim Baturoğlu, “Bunu düşünmedik bile. Kongreye az bir zaman kaldı. Takımın ahengini bozma niyetinde değiliz. Ziya Doğan'ın en azından kongreye kadar kalması kanaatindeyim. Biz her ne kadar transfer yapmasakta elimizdeki kadroyla ligde her takımla başa baş mücadele mücadele edecek güçteyiz“ dedi.

DÜLGER-DOĞAN GERGİNLİĞİ SÜRÜYOR

Ankaragücü maçının bitiminde sürpriz bir çıkışla Ziya Doğan'ı ağır biçimde tenkit eden Genel Sekreter Zekai Fırat Dülger, sözlerinin arkasında olduğunu vurguladı. Dülger'de kişisel görüşünün asla yönetim kurulunu bağlamayacağını belirtti, “Bunları sadece gazetecilere söylemiyorum. Ziya Doğan, kendisiyle konuşabildiğimiz bir teknik adam. Onunla da konuşuyorum“ dedi.

Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas ise Dülger'in çıkışına değinirken, “Kendi görüşünü belirtmiş. Zaten, bu benim kişisel görüşüm, diyor. Yönetimi bağlamaz“ diye konuştu.

Açıklamadan rahatsız olmasına rağmen konuşmamayı tercih eden Ziya Doğan'ın önümüzdeki günlerde Başkan Nuri Albayrak'la bu konuda bir görüşme yapacağı öğrenildi.

MANİSA YOLCULUĞU YARIN

Trabzonspor, cuma günü deplasmanda Vestel Manisaspor'la oynayacağı karşılaşma için yarın sabah 09.00'da THY'ye ait özel bir uçakla İzmir'e, daha sonra da karayoluyla Manisa'ya gidecek. Başkan Yardımcısı Baturoğlu, Vestel Manisaspor karşısında galip geleceklerine inandığını söyledi, “Kazanmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz“ dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious