Trabzonspor'da hedefler bitmez

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Trabzonsporlu Ceyhun Eriş, “Hedefimiz ligi ilk 5 arasında bitirip, Türkiye Kupası'na da sahip olmak' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Takımlarda bazen kötü dönemler yaşanabildiğini belirten Ceyhun, “Eski takımım A.Gücü'ne yenildik diye hedeflerimizden vazgeçmedik. Benim ya da Trabzonspor'un hedefleri bir mağlubiyetle değişmez. Hedeflerimizden şaştığımız söylenemez. Daha 9 hafta var ve her an her şey olabilir' şeklinde konuştu.

TAKIMLAR ÇOK YAKIN

Son yılların en değişik liglerinden birisine şahit olduğunu söyleyen Ceyhun, şöyle konuştu: “Puanlar ve takımlar birbirlerine çok yakınlar. 2 galibiyet alınca üst sıralara çıkabiliyor, arka arkaya alınan yenilgilerle alt sıralara inebiliyorsunuz. Hedefler hiç bitmiyor. Trabzonspor'un hedefleri 2-3 maçla bitmez”

Yeniden bir çıkış olacak

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, milli maçlar sebebiyle verilen arayı en iyi şekilde değerlendirerek lige farklı bir şekilde döneceklerini söyledi. Beklemedikleri iki yenilginin ardından yapılan eleştirilerin dozunun kaçırıldığını vurgulayan Doğan, “Daha önce yakaladığımız serinin ardından ayaklarımızı yere sağlam basmamız gerektiğni söylemiştim. Futbolda rakibi küçümsemek gibi bir durum sözkonusu olamaz. Bunun cezasını ödersiniz” dedi. Doğan, “Lige verilen arayı en iyi şekilde geçirerek tekrar çıkışa geçmek istıyoruz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Eksik çalıştılar

Trabzonspor, K. Erciyesspor hazırlıklarını sürdürüyor. Ziya Doğan, oyuncularına kondisyon yüklemesi yaparken idmana sakat Musa ve Risp, kontrol için Belçika' da bulunan Yattara, Milli Takım kamplarındaki Gökdeniz, Hüseyin ve Stepanov katılmazken, sakatlığı süren Jefferson salonda çalıştı. Yine sakat olan Ufukhan düz koşu yaptı.

'Yönetimlerde istikrar şarttır'

Trabzonspor eski asbaşkanı Ömer Sarı, bordo-mavili kulübün başarılı olabilmesi için yönetimlerdeki istikrarın sağlanmasının şart olduğunu söyledi. Sarı, “Trabzonspor artık her alanda istikrara kavuşmalı. Yönetiminde futbolcusuna kadar. Değişimler yarar değil sürekli zarar getirmiştir. Trabzonspor'da “Bize gidin” dediler. Kongre yaptık. Yönetimlere sabır gösterilmeli ve destek olunmalı” şeklinde konuştu.

Futbolcular paralandı

Trabzonspor Yönetim Kurulu, futbolculara 1 milyon 900 bin YTL'lik ödeme yaptı. Bordo-mavili kulübün saymanı Emin Kahraman, günü geldiğinde ödemelerin yapılmasına azami özeni gösterdiklerini söyledi. Trabzonspor Genel Saymanı Emin Kahraman, söz konusu ödemelerin 3. periyot maç başları ile aralık, ocak ve şubat aylarının maaşlarını kapsadığını belirtti ve “Günü geldiğinde ödemelerin yapılmasına özeni gösteriyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious