Trabzonspor'da imza şov

Trabzonspor'da imza şov.13037
  • Giriş : 21.01.2009 / 13:55:00

Trabzonspor'da daha önce 4,5'ar yıllık sözleşme imzalatılan Göksu Alhas ve Burundili oyuncu Faty Papy'e imza töreni düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan imza törenine katılan kulüp başkanı Sadri Şener, takıma 2 kaliteli oyuncu kattıklarını söyledi.

Trabzonspor'un ruhunda olan iyi futbolcu yetiştirme özelliğini herkesin bildiğini kaydeden Şener, ''Bunun şu anda iyi bir örneğini göreceksiniz. Göksu, PAF takımdan gelen iyi bir oyuncumuz. PAF takımında gol kralımız. Bir de Brundi Milli Takımı'ndan aldığımız Faty Papy var. Bu oyuncu da hocalarımızın izleyip beğendiği ve buraya getirdiği bir oyuncu. İkisini de bugün takımımıza katıyoruz. İnşallah (A) takıma katkıları olacaktır. İkisini de kutluyorum'' diye konuştu.

-FUTBOLCULARIN AÇIKLAMALARI-

Göksu Alhas, yıllardır oyuncusu olduğu bir kulüpte (A) takımına yükselmenin çok büyük bir mutluluk olduğunu söyledi.

Profesyonel olup (A) takımda oynamanın alt yapıdaki oyuncular için bir hayal olduğunu ve kendisinin de bu hayali gerçekleştirdiğini belirten Göksu, ''Taraftarı olduğum bir kulüpte futbolcu olmak bana büyük gurur veriyor. Bundan sonra her şey bana düşüyor. Çok çalışıp kalıcı olmak istiyorum. Bu vesileyle alt yapıdaki hocalarıma, orada çalışan masör ve malzemecilere, kısaca benim buralara gelmemde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bana güvenerek şans veren Ersun hocama da ayrıca teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

-İLK BURUNDİLİ-

Faty Papy de, Trabzon'da bulunmaktan ve böyle bir şansın kendisine tanınmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, ''En büyük amacım genç bir kadroya sahip olan Trabzonspor'a katkıda bulunmak. Umarım sezon sonu geldiğinde de hedeflenen şampiyonluğa ulaşırız'' dedi.

Faty Papy, Türkiye'ye Burundi'den gelen ilk futbolcu olduğunu da kaydederek, ''Ülkemizde Futbol FIFA sıralamasında alt sıralarda. Ama bu yıl yurt dışına bir hayli futbolcu gitti. Yeni yeni futbolumuz gelişiyor'' diye konuştu.

Göksu'nun 2, Papy ise 17 numaralı formayla mücadele edeceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*