Trabzonspor'da kazan kaynamaya başladı

Trabzonspor'da kazan kaynamaya başladı .18843
  • Giriş : 04.11.2007 / 15:16:00

Ersun Yanal'ın göreve gelmesiyle takımda yeni bir yapılanma başlatan Trabzonspor, Aralık ayındaki kongrenin havasına girmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yeniden aday olacağına kesin gözüyle bakılan Başkan Nuri Albayrak'ın karşısına güçlü bir ekiple çıkmak isteyen Trabzon'daki eski yöneticiler, toplantı üstüne toplantı yaparken, başkan adayı olacaklarını açıklayan İbrahim Hacıosmanoğlu, Hacı Yıldız ve Yakup Aslan liste çalışmalarını sürdürüyor.

TRABZON'DA GÜÇ BİRLİĞİ

Aralık ayındaki kongre öncesi Trabzonspor'da hareketli günler başladı. Trabzon'daki eski yöneticiler kongrede Albayrak'ın karşısına güçlü bir yönetim ile çıkmaya hazırlanıyor. Sürekli toplantılar yaparak başkanlık için bir isim üzerinde fikir birliğine varmaya çalışan Nevzat Şakar, Bekir Bülbüloğlu, Hayrettin Hacısalihoğlu, Serdar Bali, Necmettin Aytekin, Metin Atasoy, Bahri Köse, İskender Önal ve Erol Tuna gibi eski yöneticilerin kendi içlerinden bir başkan adayı çıkarmak için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Başkanlık için Hayrettin Hacısalihoğlu ve Bekir Bülbüloğlu'nun ismi ön plana çıkarken, diğer isimler de bu oluşuma tam destek veriyor. Trabzon'daki hummalı liste çalışmaları Başkan Nuri Albayrak'ı da harekete geçirdi. Listesindeki birçok ismi yenileyeceği öğrenilen Albayrak'ın , Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile önümüzdeki günlerde kongre süreci ile ilgili olarak bir araya gelmesi bekleniyor. Albayrak'ın seçimdeki en büyük kozları, takımın Ersun Yanal'la almasını düşündüğü iyi saha sonuçları ve Akyazı'daki yeni stad projesine kazma vurulması olarak gösteriliriyor.

SAYİTOĞLU'NUN TAVRI ETKİLİ OLACAK

Başkanlık için adaylıklarını kesin olarak açıklayan Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yakup Aslan, işadamı Hacı Yıldız ve eski başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu da liste çalışmalarına hız verdi. Albayrak ile birlikte Trabzon'daki güçlü oluşumdan rahatsız olan başkan adaylarının listelerine tanınmış isimler alarak kongreye güçlü girmeyi planladıkları öğrenildi. Bu arada Başkan Nuri Albayrak'ın seçimleri kazanmasında önemli rol oynayan Asbaşkan Haşim Sayitoğlu'nun yeniden aday olmaya sıcak bakmamasının, mevcut yönetimde kan kaybına neden olması bekleniyor. Albayrak'ın en çok güvendiği ancak büyük darbe yediği İstanbul kanadında ise listesine yine güçlü isimleri alması bekleniyor. Geçtiğimiz kongrede Albayrak ile göreve başlayan ancak daha sonra istifa eden yöneticiler Yusuf Şimşak, Cemal Sağlam, Faruk Kanca ve Serhat Akçay kongre sürecinde sessiz kalmayı tercih ederken, Albayrak yönetiminden istifa eden eski sağlık kurulu başkanı Köksal Güney kongrede İbrahim Hacıosmanoğlu ile ortak hareket etme kararı aldı. Albayrak'ın, Trabzon'dan güçlü isimleri listesine almak için ikna etmeye çalıştığı, bu isimlerin başında da Atay Aktuğ döneminin etkili yöneticilerinden olan eski basın sözcüsü İbrahim Şahin'in geldiği öğrenildi.

ALEX DIAS'A YAKIN TAKİP

Ersun Yanal'ın göreve gelmesi ile yeni bir hava yakalayan Trabzonspor'da yönetim de ara transfer dönemi öncesi detaylı araştırmalara başladı. Aralık ayındaki kongreye yeniden girmeye hazırlanan Albayrak ve yöneticileri, Ersun Yanal'ın verdiği transfer raporu doğrultusunda Menajer Necmi Perekli'yi önce Hollanda'ya oradan da Brezilya'ya gönderdi. Brezilya'da Ersun Yanal'ın daha önceden de yakından takip ettiği Fluminense'nin 10 numarası Alex Dias'ı yakın takibe alan Perekli, futbolcuyla ön görüşmeler yapacak. Perekli'nin Brezilya'da yakın takibe aldığı Alex Dias'ı Ersun Yanal, Manisaspor'a da transfer ettirmek istemiş ancak bu transfer gerçekleşmemişti. Perekli'ye transfer konusunda tam yetki veren yönetim, artık transferi profesyonel ekiplere yaptırma kararı aldı. Bu kararda Ersun Yanal'ın tavrının da etkili olduğu kaydedildi. Kasımpaşaspor'un golcü futbolcusu Jonathan Teuhoe'yle de görüşmelerin en kısa zamanda başlayacağı öğrenildi.

TOLGA ZENGİN DENİZLİ'DE YOK

Turkcell Süper Ligi'nin 10. haftasında oynanan Beşiktaş maçında, yaptığı ters hareketle sakatlanan ve sağ baldırında ödem tespit edilen kaleci Tolga Zengin'in Cuma günü oynanacak olan Denizlispor maçına da yetişemeyeceği öğrenildi. Genç kaleci Tolga, çekilen MR sonucunda sakatlığında önemli bir gelişmenin olmadığını belirterek, "Formamdan uzak kaldığım için üzgünüm. Şu ana kadar sakatlığımda önemli bir iyileşme olmadığını gördük. Denizlispor maçında bu nedenle forma giyemeyeceğim. Ancak lige verilenen aranın ardından oynanacak olan Galatasaray maçına yetişmeye çalışacağım. Sakatlığımda çok büyük bir iyileşme olursa Galatasaray maçıyla formamı geri almak istiyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious