Trabzonspor'da kriz kapıda

Trabzonspor'da kriz kapıda.14022
  • Giriş : 21.06.2007 / 16:35:00

Trabzonspor'da, yönetim ile teknik direktör Ziya Doğan arasında sıkıntılı günler yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni sezon hazırlıklarına Gerede’de başlayan Trabzonspor'da, yönetim ile teknik direktör Ziya Doğan arasında sıkıntılı günler yaşanıyor.

Teknik direktör Ziya Doğan 30 Haziran'a kadar kaleye, savunmaya, orta sahaya ve forvete kesinlikle birer takviye yapılmasını istedi.

Gerede kampı öncesinde İstanbul’da başkan Nuri Albayrak ile bir araya geldiği belirtilen Doğan’ın, 30 Haziran şartı koyması kafalarda soru işareti bıraktı. Tecrübeli teknik adamın, bu şartın gerçekleşmemesi halinde tavrının ne olacağı ve Trabzonspor’da bir krizin gerçekleşip gerçekleşmemesi merak ediliyor.

Genel Menajer Necmi Perekli ise bu transfer şartının Ziya Doğan’la yönetim arasında olduğunu belirterek; "Bu karar sürecinde bizim düşüncelerimizi de alıyorlar. Gelişi-güzel transferler yapmak yerine doğru yerlere doğru adamları almak istiyoruz. Ziya Doğan, Avrupa’da ve Türkiye’de başarılı olabilmek için kendi kafasında düşünmüş olduğu kadroyu oluşturma çabası içerisinde. Biz Doğan’ın bu isteklerine ve taleplerine olumlu yanıt veriyoruz ancak nereye kadar verebileceğimizi bilmiyorum. İstenilen oyuncuların ekonomisine, eğitimine ve psikolojisine de bakmak gerekir. Trabzonspor, Doğan’ın yönetime vermiş olduğu isimleri alabilmek için tüm imkanlarını seferber etti ve bu transferlerin gerçekleşmemesi halinde hocamız inatçı kişiliğinden dolayı elindeki futbolcularla en iyisini yapmaya çalışacaktır" dedi.

Trabzonspor kampını ve transferleri değerlendiren Perekli; "Kampa katılmayan oyuncularımız özel işleri nedeniyle teknik direktör Ziya Doğan’dan izin aldılar. Bu ayın 25’nden sonra izin alan futbolcularımız da kampa katılıp çalışmalara 28 kişilik bir kadroyla devam edeceğiz. Sakaryaspor’dan Martinez’i almak gibi bir hamlemiz var. Ayrıca onun dışında birkaç kaleciyle daha görüşüyoruz" şeklinde konuştu.

Öte yandan Genel Menajer Necmi Perekli yabancı futbolcu kontenjanlarının dolu olduğunu, ancak transfer çalışmalarının sürdüğünü ve bazı isimlerin açığa alınabileceğini söyledi. Bu futbolcular ikna edilemezse yeni transferlerin alınması konusunda kriz yaşanacak ya da Trabzonspor yönetimi tazminatlar ödemek zorunda kalacak.

ZİYA DOĞAN’DAN YASAKLAR

Doğan’ın kampın 1. gününde ilk icraatı ise basın mensuplarına yasaklar koymak oldu. Kamp süresince belli saatlerde kampın yapıldığı tesislere girebilecek basın mensuplar, idman saatleri dışında kesinlikle otel ve çevresinde bulunamayacak. Ayrıca futbolcuların basına vereceği röportajlar konusunda kısıtlamalar getirildi.

Trabzonspor, Gerede kampının 2. gününde sabah ve akşam olmak üzere kondisyon ağırlıklı 2 antrenman yaparak günü geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious