Trabzonspor'dan dev proje

Trabzonspor'dan dev proje.12678
  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Trabzonspor gizli tuttuğu tesis ve stat projesini kamuoyuna duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçinde stadyumdan akaryakıt merkezine bir çok farklı alanda hizmet verebilen dev proje için yabancı sermayenin kullanılması planlanıyor.

İÇİNDE 14 FARKLI TESİS BULUNDURUYOR

Trabzon Havalimanı'nın genişletilecek olması nedeniyle yıkılması gündemde olan Trabzon Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yerine daha modern ve daha kaliteli bir tesis yapmayı düşünen Trabzonspor'da, kulüp başkanı Nuri Albayrak ve yönetim kurulu düğmeye bastı.

Uzun zamandır gizli tuttukları projeyi ilk kez kamuoyuna duyuran Albayrak, "Bu proje Trabzon'a ve Trabzonspor'a hayat verecektir" dedi.

453.000 metrekare dolgu alanı ve toplam 535.000 metrekare çalışma alanı üzerine yapılacak olan projede Hüseyin Avni Aker Statyumu yıkılıp, yeni bir stat yapılacak. Ayrıca projede açık otopark, spor tesisleri (6 idman sahası), otel, alışveriş merkezi, spor akademisi, otobüs terminali, akaryakıt istasyonu, kongre ve kültür merkezi, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, rekreasyon alanı ve ulaşım alanı yer alacak.

Projede deniz hududu aşıldığı için 2011 Avrupa Gençlik Oyunları kapsamına alınacak ve yasal bir zemin hazırlanacak.

"DEVLETE YÜK OLMADAN YAPARIZ"

Başkan Nuri Albayrak, Trabzonspor'un büyük takımlarla yarışabilmesi için böyle bir projeye ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, "Trabzonspor olarak Türkiye ekonomisinin yüzde ellisinin dağıldığı İstanbul'la yarışabilemek için, bunu yapma amacındayız. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile mücadele edebilmemiz açısından böyle bir projeye ihtiyacımız var. Stadı vererek, kat karşılığı veya oranın 49 yıllığına kiralanması şeklinde burayı yapmak istiyoruz. Stadın şehrin içinden çıkmasını istiyoruz. İki yılda burayı yaparız. Devlete fazla yük olmayacağımıza inanıyoruz" dedi.

ERSEN MARTİN ALMANYA’DA

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, siyatik ağrıları olan Ersen Martin'i kontrol amaçlı olarak Almanya'nın Münih kentine tedaviye gönderdiklerini söyledi.

Ersen’in ciddi bir sakatlığının olmadığını belirten Güney, "Oyuncumuz Münih'teki Alfa Klinik'te kontrolden geçirilecek. Erciyesspor maçına hazır olmasını bekliyoruz" dedi.

Güney, Mustafa Keçeli’nin de önemli bir sakatlığının olmadığını açıkladı.

DOĞAN CEYHUN’A SARILDI

Trabzonspor'da üst üste yaşanan sakatlıktarın ardından teknik direktör Ziya Doğan, tecrübeli futbolcu Ceyhun Eriş'e sarıldı. Bu oyuncuyla yakından ilgilenen Doğan, Erciyesspor maçında Ceyhun'a önemli görevler vermeye hazırlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious