Trabzonspor'dan şok açıklama!

Trabzonspor'dan şok açıklama!.13410
  • Giriş : 13.12.2007 / 10:56:00

Trabzonspor'da hafta sonu yapılacak Genel Kurul öncesi şok bir gelişme yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bordo Mavili kulüp, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Genel Kurul'un ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı..

İşte o açıklama ;

Kamuoyuna duyuru ;

Kulübümüzün 15-16 Aralık 2007 tarihlerinde gerçekleşmesi gereken genel kurulu öncesinde kulübümüz üyesi Sayın Seyfullah Hacımüftüoğlu İçişleri Bakanlığı’na verdiği dilekçesinde, 2007 yılı aidatını yatırmamış olması nedeniyle genel kurul toplantısına katılacaklar listesinde yer almadığını, bu uygulamanın ise yanlış olduğunu belirtmiştir.

Bu başvuru üzerine, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı 20.11.2007 gün ve 3624 sayılı yazısıyla konu hakkındaki görüşünü bildirmiş, bu görüş Trabzon Valiliği’nin 20.11.2007 gün ve 2039 sayılı yazısı içeriğinde aynı şekliyle yer verilmek suretiyle belirtilen nedenlerle Dernek Tüzüğünün değiştirilmesi istenmiştir.

Trabzon Valiliği’nin Daire Başkanlığı görüşü doğrultusunda tüzük değişikliği yapılmasının istenmesi işlemi, kulübümüz tarafından hukuki görülmeyerek Trabzon İdare Mahkemesi’nde dava konusu edilmiştir.

Böylesi kritik bir konuda yaşanan gelişmeler ve Bölge İdare Mahkemesi’nin dava süreci devam ederken valilikten görüş istemesi, valiliğin de konuyu tekrar kulübümüze aksettirmesi genel kuruldan önce kararın kesinleşmeyeceği gerçeğini ortaya koymuştur.

Yaşanan gelişmeler bu seviyedeyken gerek kulübümüzün genel kurul sonrası muhtemel bir kaos ortamına sürüklenmemesi, gerekse de borsada olan şirketin organizasyon yapısı düşünülerek, ileride telafisi imkansız, zararların doğmasını engellemek bakımından, 15-16 Aralık 2007 tarihinde yapılması gereken kulübümüz kongresinin, Dernekler Yönetmeliği 14 ncü maddesi gereğince, ileri bir tarihe ertelenmesine oy birliğiyle karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Trabzonspor Yönetim Kurulu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious