Trabzonspor'dan yeni yatırımlar

Trabzonspor'dan yeni yatırımlar.54734
  • Giriş : 24.03.2009 / 02:04:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 00:35:13

Trabzonspor yönetimi, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor!..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uzungöl Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali Projesi (Uzungöl HES) ihalesini daha önce kazanan ve bu projeden yıllık 12 milyon TL dolayında gelir bekleyen Trabzonspor, komşu kentin kulübü Giresunspor ile ortak bir şirket kurarak yeni bir HES projesi ihalesine talip oldu.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Bordo-Mavi Enerji firmasıyla sahip olunan Uzungöl 1 HES Projesi'nden sonra, enerji üretimi miktarını yükseltmek ve kulübün kalıcı gelirlerini artırmak amacıyla bölge takımlarından Giresunspor ile işbirliği yapılarak Bordo-Yeşil Enerji Üretim Ticaret A.Ş. firması adında yeni bir ortaklık kurulduğu belirtildi.

Açıklamada, söz konusu firmanın uzun süreden beri takip edilen ve fizibiliteleri yapılan Göçen Regülatörleri ve HES Projesi'nin bütün işlemlerini tamamlayarak 18 Mart 2009 tarihinde DSİ Genel Müdürlüğü'ne müracaatta bulunduğu ve aynı gün itibariyle projenin askıya çıkarıldığı da bildirildi.

Göçen Regülatörleri ve HES Projesi'nin Giresun ili Espiye İlçesi Gelevera Deresi üzerinde olduğu belirtilen açıklamada, "Göçen HES Projesi, Trabzonspor ve Giresunspor kardeşliğini, dayanışmasını güçlendireceği gibi, her iki kulübe de ciddi gelir sağlayacaktır. Bu işbirliği bölgemizde, ülkemizde ve belki de dünyada bir ilktir. Bu ilki başararak hedefe ulaşmak, camialarımızın ve herkesin görevidir. Projenin her iki camiaya da hayırlı olmasını diler, konuyu kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*