Trabzonsporlu Ayman konuştu: Kasti hareket yapmadım

Trabzonsporlu Ayman konuştu: Kasti hareket yapmadım.5907
  • Giriş : 13.08.2007 / 16:24:00

Dün gece Trabzonspor ile Sivasspor arasında yapılan maçta Ayman'a yöneltilen suçlamalarla ilgili açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzonsporlu futbolcu Ayman Abdelaziz'in menajeri Erdem Alataş, Ayman'ın 7 yıldır Türkiye'de forma giydiğini, bu futbolcunun 4 yıldır da Balili ile karşılıklı olarak oynadığını ve iki oyuncu arasında düne kadar herhangi bir sorun çıkmadığını söyledi.

Alataş, dün gece Trabzonspor ile Sivasspor arasında yapılan ve 90. dakikada çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen maçın ardından Ayman'a yöneltilen suçlamalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ayman'ın 7 yıl önce Kocaelispor ile anlaşarak Türkiye'ye geldiğini ve ilk yıllarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için başvuruda bulunduğunu belirten Alataş, ''Ayman, 7 yıldır Türkiye'de. Balili de 4 yıldır Türkiye'de oynuyor. Düne kadar ikisi arasında herhangi bir sorun olmadı'' dedi.

Maçtaki görüntülerin iyi incelenmesi gerektiğini kaydeden Alataş, ''Ayman, kasten Balili'nin ayağına gitmedi. Topa sert girdiğinden dolayı da maçın hakemi faul verdi ve Ayman'ı sarı kart ile cezalandırdı. Ayman, sert oynayan bir oyuncu. Ama olayın başka yerlere çekilerek Ayman'ın üstüne gidilmesi yanlış. Ayman'ın kişilikli, ahlaklı bir oyuncu olduğunu herkes biliyor'' diye konuştu.

Ayman ile Balili'nin arasında bir din çatışması olduğu yönündeki söylemlerin çok yanlış olduğunu kaydeden Alataş, şöyle konuştu:

''7 yıldır Ayman, böyle bir çatışma yapmadı da bugün neden yapsın? Din çatışması şeklinde çok yanlış yorumlar yapılıyor. Dünkü maçta olan tesadüfen bir fauldür. Ayman, aşırı hırslı bir oyuncu ve mevkisi itibariyle de onla mücadeleye girdi ve faul yaptı. Böyle sözlerle Ayman'dan çok Trabzonspor yıpratılıyor. Kesinlikle buna izin verilmemeli.''

-AYMAN: ''NORMAL FAUL YAPTIM''-

Trabzonspor'un Mısırlı oyuncusu Ayman Abdelaziz ise maç içerisinde normal bir faul yaptığını söyledi.

Faul pozisyonunun çok abartıldığını ifade eden Ayman, ''Ben kasti bir hareket yapmadım. Normal bir faul yaptım ve hakem de sarı kart ile beni cezalandırdı'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious