Trabzonspor'u mutlaka yenmeliyiz

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ''Trabzonspor maçında her şeyimizi ortaya koyup mutlaka yenmemiz gerekiyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çalımbay, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde yaptığı açıklamada, Rize ve Trabzon'un dost şehir olduğunu belirterek, ''Her şeyden önce bu hafta oynayacağımız karşılaşmada dostluk önce gelir. Ama bizim Trabzonspor'dan daha çok puana ihtiyacımız var. Çünkü bu maç bizim kader maçımız. Hayati maçımız. Ligdeki gidişatımızı belirleyecek maç. Trabzonspor maçında her şeyimizi ortaya koyup, oynadığımız futbolun biraz daha üzerine çıkıp mutlaka yenmemiz gerekiyor. Başka hiçbir sonuç bizim işimize yaramaz'' diye konuştu.
Ligde 7 tane final maçı oynayacaklarını ifade eden Çalımbay, ''Bunlardan mutlaka en az beşini kazanmamız gerekiyor. Bir kere kendi sahamızda oynayacağımız üç maçta puan kaybetmek istemiyoruz. Bunlardan ilki de Trabzonspor maçı. Ama dostluk da çok önemli. Maçlar oynanır gider. Ama Trabzon-Rize dostluğu her zaman kalır'' dedi.
Son günlerde bazı basın yayın organlarında yönetim ile arasında sorun varmış gibi gösterilmeye çalışıldığını kaydeden Çalımbay, şöyle devam etti:
''Yönetim ile kesinlikle benim aramda bir sorun yok. Benim Rize'ye gelmemdeki en büyük neden yönetime olan saygım ve Rize şehrine olan sevgim. Benim bütün amacım Çaykur Rizespor'un başarısı. Ben bu yönetime güvenmesem burada göreve başlamazdım. Bu yönetim Çaykur Rizespor'un hakkını kimseye yedirmemek için var güçleri ile çalışarak kendilerini feda ediyorlar. Biz bir ekibiz ve ortak amacımız Çaykur Rizespor'un başarısıdır. Boşuna bizim aramızda sorun varmış gibi göstermeye çalışmasınlar.'' Çalımbay, hakemlerin hatalı maç yönetmelerinin ardından dinlendirilmelerinin de doğru olmadığını ifade ederek, daha çok tecrübe kazanmaları için başka maçlara görevlendirilmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious