Trabzonspor'un transfer dengesi

Trabzonspor'un transfer dengesi.12678
  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Trabzonspor, transferde futbolculara vereceği ücret konusunda dengeleri bozmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, öncelikle şu anki oyuncuların üzerinde bir rakama herhangi bir futbolcuyla anlaşma yapmayacaklarını belirterek, "Takımda ölçüleri koruyacağız. Bir kere takım üzerinde bir ücret transfer edeceğimiz hiçbir oyuncuya vermeyeceğiz" dedi.
Geçen sezon Marcelinho’ya bonservis bedeli olarak fazla ücret verdiklerini dile getiren Sayitoğlu, "Ancak bu bonservis bedelini sayın başkan kendisi ödemişti. Bu futbolcunun kulübe maliyetine baktığımızda düşüktü. Ne olursa olsun bizim alacağımız oyuncu maliyeti içerdeki oyuncuların üzerinde olmaz. Çok yüksek maliyetli bir oyuncu alıp katarsanız o zaman içerdeki mevcut sözleşmesi devam eden oyuncuların bir rahatsızlığı ortaya çıkar. O zaman yeniden yapılanma olur ki bu da doğru bir yöntem olmaz" diye konuştu.

"HEDEF ÖZLEMİ GİDERMEK"

Sayitoğlu, Trabzonspor’un başarısı için her şeyi yapmaya çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:
"Trabzonspor’un hedefi 23-24 yıldır şampiyonluk özlemini gidermek. Onun için en iyi ve en doğruları yapmaya çalışıyoruz. Bütün amacımız bir birliktelikle beraber hocanın istediği oyuncuları da nokta olarak yerine koyarak sezona çok iyi başlayıp, sezonu çok iyi yerde bitirmek, bütün hedef bu. Ama bu bir vaat değil, düşünce. Şampiyonlukta birçok etken var. Hem saha içi hem saha dışı. 11 aylık bir maraton. 11 aylık maratonda birçok etkenler var. Bu 11 ayda motivasyonu, organizasyonu en üst seviyede tutmak gerekli."

TRANSFER KOMİTESİ KURULUYOR

Öte yandan, Trabzonspor’da hafta sonuna kadar yönetim kurulu içerisinden transfer komitesi kurulacağı bildirildi.
Kulüp başkanı Nuri Albayrak’ın yarın Trabzon’a geleceği ve yapılacak toplantıda transfer komitesinin oluşturulacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious