Trabzon'u şaşırtan mektup!

Trabzon'u şaşırtan mektup! .10820
  • Giriş : 08.10.2007 / 13:49:00

FIFA'ya gönderdiği ilk mektupta, ''Ben sakatlığım boyunca Trabzonspor'da kalmak istiyorum'' dediği öne sürülen Ersen Martin'in FİFA'ya 2'nci bir mektup yazarak, “Huelva'ya gitmek istiyorum“ dediği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu gelişme, Trabzonspor'da büyük şaşkınlık yarattı. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, golcü futbolcu konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ersen, (Huelva'ya gitmek istiyorum) diye FİFA'ya 2'nci mektubu yazmışsa, bu durum FİFA'nın kararında yüzde 100 etkili olur. FİFA, böyle davalarda 2 kulüpten çok, oyuncunun isteğine bakar. Ersen'de Huelva'ya gitme yönünde bir isteği olmuşsa, bunu çıkar açıklar. Bu durumda davayı büyük ihtimalle Huelva kazanır.“ Ersen Martin'in 2 kulüp arasında kesin bir karar vermesi gerektiğini de belirten Asbaşkan Sayitoğlu, “FIFA'ya, (Ben Huelva'yı tercih ediyorum. Bu yönde de anlayış bekliyorum) diye bir istekte bulunmuşsa, bunu çıkıp açıklaması lazım. Eğer Ersen, ayrılmak istiyorsa o zaman yapacak bir şey kalmıyor“ diye konuştu.

DOĞAN'DAN ALBAYRAK'A RAPOR

Trabzonspor yönetimi tarafından tartışılmaya devam eden teknik direktör Ziya Doğan, İstanbul'da Kulüp Başkanı Nuri Albayrak'la bir görüşme yaptı. Ziya Doğan'ın takımın durumu hakkında Başkan Albayrak'a bir rapor verdiği öğrenildi.

Öte yandan bordo mavili takımın performansının her geçen gün iyiye gideceğine, daha da kötüye gittiğini savunan bazı yöneticilerin de Başkan Albayrak'a bu rahatsızlıklarını ileteceği belirtildi.

ALBAYRAK 5 TRİLYON VERDİ

Trabzonspor’da futbolculara sezon başı paralarının ödenmesi için 5 Ekim 2007 tarihine verilen çekin tahsil edilmesinde Başkan Albayrak'ın etkili olduğu öğrenildi. Çeklerin ödenebilmesi için Başkan Albayrak'ın 5 milyon YTL'yi Trabzonspor kulübü hesabına aktarması sonucu çeklerin ödendiği iddia edildi. 5 Ekim'de yapılması gereken 7 trilyon liralık ödeme için kulüp kasasında 2 milyon YTL bulunduğu, geriye kalan paranın da Başkan Albayrak'ın desteğiyle sağlandığı belirtildi.

''ADAY OLMA'' ÖNERİSİ

Öte yandan aralıkta yapılacak genel kurulda yeniden aday olmak için nabız yoklayan Başkan Nuri Albayrak'a yakın isimlerin, “Aday olma“ önerisinde bulunduğu öne sürüldü. Başkan Albayrak'ın ise gelen baskılara, “Ben hiç bir işimi yarım bırakmadım. Trabzonspor'da yapmam gerekenler var. Yeniden aday olarak verdiğim sözlerin tümünü yerine getireceğim“ karşılığını verdiği bildirildi.

UMUT KAHROLDU

Kasımpaşa maçında çok gol kaçıran Umut, galip gelemedikleri için üzgün olduklarını söyledi. Kaçırdığı goller için de özür dileyen Umut, şöyle konuştu:
“Bu her forvet oyuncusunun başına gelebilecek bir olay. Gol atmayı çok istiyordum ama olmadı. Kaçırdığım gollerden sonra 0-0 berabere kalmak beni kahretti. Herkesten fazla ben üzüldüm. Ama bu hatamı telafi etmekte benim elimde. Bundan sonraki maçlarda daha dikkatli olup takımımın alacağı tüm galibiyetlerin altına imzamı atmak istiyorum. İnşallah bundan sonra bu tür talihsizlikler yaşamam.“

İZİN YARIN DOLUYOR

Trabzonspor'da Kasımpaşa maçından sonra futbolculara verilen 3 günlük izin yarın doluyor. Bordo mavili futbolcular, akşam saat 20.00'de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapacağı çalışmayla Beşiktaş maçının hazırlıklarına başlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious