Trabzon'un borcu 79 milyon TL!

Trabzon'un borcu 79 milyon TL!.14714
  • Giriş : 30.05.2009 / 16:59:00

Trabzonspor'un toplam borcunun Nisan ayı sonu itibari ile 79 milyon 380 bin TL olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor Kulübü 23. Olağan Divan Genel Kurulu, Trabzonspor Kamp ve Eğitim Merkezi Salonu'nda yapıldı. Genel kurula kulüp başkanı Sadri Şener, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak, Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, yönetim kurulu ve divan kurulu üyeleri katıldı.

Denetleme Kurulu adına bilgilendirme raporunu okuyan Kenan Atalay, Trabzonspor Kulübü'nün toplam borcunun Nisan ayı sonu itibari ile 79 milyon 380 bin TL olduğunu açıkladı.

Trabzonspor Divan Kurulu Toplantısı'nda daha sonra bordo-mavili kulübün eski oyuncularından Serdar Bali söz aldı. Trabzonsporlu eski Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı olan Bali, mevcut yönetimi eski oyunculara sahip çıkmamakla suçladı. Yönetimi, Trabzon'daki amatör kulüplerden İdmanocağı Kulübü kökenlileri işe almakla itham eden Bali, ayrıca transfere de çok para harcandığı eleştirisini getirdi.

Serdar Bali'nin ardından İhsan Öksüz ve Ali Kemal Başaran görüş ve düşüncelerini dile getirdi.

HACISALİHOĞLU'DAN ELEŞTİRİLERE YANIT

Trabzonspor Kulübü'ne yöneltilen eleştirileri Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu cevaplandırdı. Kulüpte sezon başından beri hiçbir problem yaşanmadığını belirten Hacısalihoğlu, "Sezon başı bu kadroyu oluştururken maliyetinin yüksek olduğunu biliyoruz. Ancak biz bunu bilerek yaptık. Gittik ligin gol kralı oyuncusunu aldık. Kaliteli bir kadro kurarak küskün taraftarımızı yeniden kazanıp, camiayı harekete geçirmeye çalıştık. Ligde iyi bir noktaya gelmek istedik. Zaten siz ligde ne kadar iyi durumda olursanız, gelirleriniz de o kadar yükseliyor. Geldiğimiz noktada çabalarımızın boşa gitmediğini görüyoruz" dedi.

"ESKİ FUTBOLCULARA EN ÇOK DEĞER VEREN YÖNETİMİZ"

Hacısalihoğlu, genel kurulda yapılan sunumda eski futbolculara yeteri kadar yer verilmediğiyle ilgili eleştirilere şu yanıtı verdi:
"Sadece eski futbolculara değil, kuruculara da yer vermedik. Çünkü bu sunum göreve geldiğimiz andan itibaren şu ana kadar yaptığımız faaliyetleri anlatıyor. Ayrıca biz bu tarz konularda oldukça hassasız. Hatta takdir edilmemiz lazım. Yaptıklarımız ortada. Örnek vermek gerekirse eski futbolcumuz Cemil Usta ve eski başkanlarımızdan Şamil Ekinci'nin isimleri ölümsüzleştirildi."

"İDMANOCAKLI YA DA İDMANGÜÇLÜ AYRIMI YAPMIŞSAK İSTİFA EDERİM"

Eski futbolcu, başkan ve teknik direktörlerden Özkan Sümer ismine anlamsız eleştiriler getirildiğini savunan Hacısalihoğlu, işe adam almada hiçbir ayrım yapmadıklarının altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Kendisi kulübümüze futbolcu, teknik adam ve başkan olarak hizmet vermiş, çeşitli takımlarda görev almış bir kişidir. Böyle kariyeri olan birisine haksızlık yapıldığını düşünüyorum. İçimizden biri olan Sümer'e sahip çıkılmalı. Eğer mevcut kamp yerlerini inceledi diye eleştiriliyorsa artık diyecek bir şey bulamıyorum. Ayrıca biz bu kulübe asla İdmanocağı kökenli olduğu için kimseyi almadık. Hiçbir ayrım yapılmadı. Eğer öyle bir durum varsa pazartesiyi beklemem bu genel kurul sonrası hemen istifa ederim."

Asbaşkan Hacısalihoğlu sözlerini şöyle tamamladı:
"Ara takım uygulaması şarttı. Bu nedenle Karadenizspor kuruldu. Çünkü PAF takım sonrası oyuncularımızı değerlendirmemiz gerekiyordu. Bunların yanında sürekli konuşulan bir Akyazı Projesi konusu var. Biz bu projeye asla karşı değiliz. Tamamen destekliyoruz ama biz bunu kendimiz asla yapamayız. Ancak devlet bu projeyi hayata geçirebilir. O nedenle Avni Aker Stadı'nı düzenlememiz gerekiyor. Önümüzde Avrupa kupaları maçları var. Biz bu maçları başka şehirlerinde mi oynayalım? Mecburen kendi stadımızı UEFA standartlarına uygun hale getirmemiz gerekiyor."

BAŞKAN ŞENER: "BORÇLARIN KARŞILIĞI VAR"

Son olarak kürsüye gelen kulüp başkanı Sadri Şener, her şeyin belli bir plan ve program dahilinde yürütüldüğünü söyledi.

Şener şunları söyledi:
"Borçların, yapılacak ödemelerin karşılığı var. Her şey programlı. Ayrıca HES projelerimiz var. Bunlar krediyle hayata geçirilecek projeler. Bu konuda görüşmelerimiz var. HES projesi tamamen geleceğe yönelik. Tüm bunların yanında Trabzon Cell operatör hamlemiz var. Operatör değişikliği 250 bin civarında olsa kulübe yılda 5-6 milyon girdi olur. Son olarak Akyazı Projesine değinmek istiyorum. Biz bunu istiyoruz ama kendi imkanlarımızla yapamayız. Herhangi bir şahıs da yapmaz. Tamamen devlete bağlı. O nedenle kendi stadımızı UEFA standartlarına uygun hale getirip, taraftarlarımızın da daha konforlu bir şekilde maç izlemesini istiyoruz."

Genel Kurul, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak'ın divan üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etmesiyle son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*