Trabzon'un yeni hocası Aybaba!

Trabzon'un yeni hocası Aybaba!.9649
  • Giriş : 04.06.2009 / 17:23:00

Sezonda şampiyonluk parolasıyla başlayacak Trabzon'un kariyerinde önemli bir başarı yakalayamamış Samet Aybaba'yı tercih etmesi şaşkınlıkla kaşılanırken ilginç bir senaryo konuşuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bordo-mavili takımın eski kaptanı olan ve bir dönem Trabzonspor Teknik Direktörü olarak da görev yapan Şenol Güneş, Karadeniz ekibinin ilk hedefiydi.

FC Seul Kulübü'nü 6 aylık daha sözleşmesi bulunan Teknik Direktörü Şenol Güneş'i bırakması için ikna edemeyen Trabzonspor, Samet Aybaba'yı takımın başına getirmek üzere prensip anlaşmasına vardı.

Şampiyonluk hedefleyen Trabzonspor'un teknik direktörlük için kariyerinde önemli bir başarı yakalayamamış Samet Aybaba'yı tercih etmesi şaşkınlıkla kaşılanırken ilginç bir senaryo konuşulmaya başlandı.

Dillendirilen senaryoya göre; Trabzonspor yönetiminin kafasında hâlâ Şenol Güneş var. FC Seul Kulübü ile sözleşmesi bitecek Güneş 6 ay sonra serbest kalacak.

Aybaba ile yeni sezonda Süper Lig ve Avrupa macerasına başlayacak olan Trabzonspor, bu 6 aylık sürede ligde ve UEFA Avrupa Ligi'nde istenildiği noktada olmazsa, başarı şartıyla, göreve getirilecek olan Samet Aybaba'nın işine son verilecek ve yerine Şenol Güneş getirilecek.

Böylece Trabzonspor yönetimi, kısa süre için "Yurt dışından gelip yeni bir düzen kurmaya deymez" bahanesiyle kısa süreli sözleşme imzalamaya yanaşmayan yabancı hocayla uğraşmak zorunda da kalmayacak.

Yabancı hocanın ayrılırken de ağır tazminat koşulları getireceğini düşünen yönetim, 'şartsız koşulsuz görevi kabul eden' Türk hoca tercihi yaparak, başını ağrıtmamış olacak.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*