Trafik canavarı 2 can daha aldı

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

Levent'te meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaza sonrası araçta sıkışan yaralılara yardım etmeye çalışan vatandaşların bilinçsiz müdahaleleri, kurtarma ekiplerinin çalışmalarını aksattı. Yaralı kazazedelerin durumlarının iyi olduğu bildirildi.
Büyükdere Caddesi'ndeki kaza, saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Beşiktaş'tan Sarıyer istikametine ilerleyen ve içinde 4 kişinin bulunduğu lüks otomobil, aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle kontrolden çıkarak aydınlatma direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle aydınlatma direğinin otomobilin üzerine devrilmesi sonucu sürücü Semih Karaaslan ile arkadaşları Serbay Yıldız, Dora Durak ve Cevat Erdem Derince (24) hurda yığını haline gelen aracın içinde sıkıştı.

VATANDAŞLARIN BİLİNÇSİZ YARDIM GİRİŞİMİ KURTARMA ÇALIŞMALARINI AKSATTI

Araçta sıkışan gençleri kurtarmak için çevredeki vatandaşlar seferber oldu. Vatandaşlar aracın penceresinden vücudunun yarısı dışarı çıkmış durumdaki yaralıyı çekerek çıkarmaya çalışınca bir vatandaş, "Bilinçsiz müdahale yapmayın" diye bağırdı. Bunun üzerine vatandaşlar kurtarma çalışmalarına ara verdi. Yaklaşık 5 dakika sonra gelen itfaiye ekipleri gençleri kurtarmaya çalışırken bu sırada ortaya çıkan bir kişi itfaiyeye ve sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı. İtfaiyenin çalışmasını beğenmeyen bu kişi aracın üzerine çıktı. Şahsın ağırlık yapması üzerine araçta sıkışan yaralı bağırmaya başladı. Vatandaşların ve görevlilerin uyarılarına rağmen otomobilin üzerinden inmemekte ısrar eden genç, aracın tavanından tutup sallayınca yaralıların acıları daha da arttı. Bütün uyarılara rağmen uzun süre aracın üzerinden inmeyen genç, itfaiyenin elinden demir kesme makasını almaya da çalıştı. İtfaiyeye 'düzgün çalışmıyorsunuz' diyerek bağıran genç, aracın üzerine devrilen direğe de basarak ağırlık yapmayı sürdürdü.

Olay yerine gelen polisin müdahalesiyle aracın üzerinden indirilen genç, polise de 'adamlar öldü be' diye bağırarak tepki gösterdi. Polis, kurtarma ekiplerinin çalışmalarını aksatan şahsı olay yerinden uzaklaştırdıktan sonra, yaralılar araçtan çıkarıldı. Daha sonra aracın ön kısmına yönelen itfaiye ekipleri, sözde kurtarma çalışması yaptığını zanneden gencin bastığı bölümün altından sürücü Semih Karaaslan'ın cesedini çıkardı. Ağır yaralı Serbay Yıldız sıkıştığı yerden çıkarılırken, kurtarma çalışmalarını aksatan genç olay yerinde belirdi. İtfaiye ve sağlık ekipleri, adı öğrenilemeyen genci kurtarma çalışmalarını aksattığını belirterek olay yerinden uzaklaşmasını istedi. Ancak genç, küfürler ederek itfaiye ekiplerine tepki gösterdi.

Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren çalışma sonunda araçtan çıkarılan gençlerden ağır yaralı Serbay Yıldız, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kazayı yaralı atlatarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Dora Durak ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldıktan sonra Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Cevat Erdem Derinde'nin ise durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Görgü tanıkları aracın aşırı hızla seyrettiği için kaza yaptığını öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious