Trafik canavarı bayram yapmasın!

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Adıyaman Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Ramazan Bayramı öncesinde trafik konusunda vatandaşları uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlam, burada mahallenin sorunlarını birebir yerinde inceleme fırsatı buldu.

Mustafa Sağlam, toplantıda mahalleli halkını Ramazan Bayramı öncesinde trafik konusunda uyarılarda bulundu. Sağlam, yaptığı açıklamada, "Ramazan Bayramı'na az bir süre kaldı. Bu süre zarfında vatandaş olarak bazı kurallara uymamız gerekir. Eğer kuraları ihmal edersek, bayramımız kara bayram olur. Acılı bir bayram yaşamayalım. Biz bayram yapalım, trafik canavarı bayram yapmasın. " dedi.

Bayram'da trafiğin çok yoğun olduğunu kaydeden Sağlam, "Özellikle uzun yollara çıkan vatandaşlarımız, yorgun düştüklerinde hemen bölge trafiklere uğrasın. Orada dinlenip, istihrat etsin. Yoksa istenmez kazalara neden olunur. " dedi.

Adıyaman'ın Türkiye'nin en huzurlu bir kent olduğunu söyleyen Sağlam, "Cumhuriyet, Yavuz Selim, Mimar Sinan, Yeni Sanayi, Barbaros Mahallelerin de son 3 ayda 57 hırsızlık olayı meydana geldi. Bu olaylardan dolayı da 22 sanık yakalandı. Suç işinin az olduğu ilimizde, özellikle çocuklarımıza da dikkat etmemiz gerekir. Suç işleyen çocuklarımız, cezaevine girip çıktığı zaman daha çok profesyonel oluyorlar. Çünkü girdiklerinde orada daha yeni teknikler öğreniyorlar. Bizler de bunlar la savaşmamız gerekir. Suçluyla değil de suça savaş açmalıyız. Onların tekrardan cezaevine girmemelerini sağlamalıyız. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious