Trafik canavarı bir can daha aldı!

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

TEM Otoyolu Ankara-İstanbul istikametinin 70. kilometresinde bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 1 kişi öldü 10 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edilen bilgiye göre Van'dan İstanbul'a doğru giden sürücüsünün ismi belirlenemeyen 34 DF 9202 plakalı yolcu otobüsü sabah saat 05:30 sıralarında Tatlak Köprüsü civarında kontrolden çıktı. Yoğun kar yağışının etkili olduğu yolda yokuştan inişe geçen sürücü direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otobüs takla attı.

Köprünün demir parmaklıklarını parçalayarak devrilen otobüsün köprüden aşağı düşmemesi muhtemel bir faciayı önledi. Bu arada devrilen otobüsü izleyerek yoluna devam eden et yüklü 34 VP 5817 plakalı TIR yoldan çıkarak devrildi. Yine aynı bölgede bir başka 34 BA 0412 plakalı yolcu minibüsün sürücüsünün de kazayı izlemesi üzerinde araç kaza yaptı.

Kazaların etkisiyle köprünün üstü tam bir savaş alanına döndü. Jandarma, polis ve karayolları ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte trafik akışı sağlandı. Trafiğin tek şerit üzerinden verildiği Tatlak Köprüsü'nde minibüste bulunan yolcular otobüslerle kaza yerinden gönderildi.

Kaza sonucunda Evren Togar (21) hayatını kaybederken, Aydın Ataş, Şahin Çiçek, Barış Çelik, Emrullah Bozkurt, Murat Abay, Filiz Abay, Zeynep Abay, Muhammed Semih Abay, Neslihan Dalkıran ve Fırat Dalkıran ise yaralandı.

Yaralılar Ambulansla Bolu Gerede Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious