Trafik canavarına 4 genç kurban

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Trafik canavarı Ramazan bayramının son gününde Küçükçekmece'de 4 ailenin yüreğine ateş düşürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gençlerin hayalleri bindikleri otomobilin içinde solarken, geride kalan ailelerinin içine ise kor düştü.

Edinilen bilgiye göre, sabah erken saatlerde kalkan Hasan Yavuz (17) isimli genç, babası Ramazan Yavuz'a ait 34 YA 3242 plakalı Kartal marka otomobilin anahtarını kimseye haber vermeden aldı. Aynı mahallede oturan arkadaşları Emrah Karameşe (16), Bilal Keskin (17) ve Gökhan Tatlı (17) isimli arkadaşlarını da otomobile bindiren Yavuz, Altınşehir istikametine doğru yola çıktı. İddiaya göre, çift yönlü yolda sollama yaparak hızla ilerleyen Yavuz, bir anda karşısında Ernail Yazıcı'nın kullandığı 34 YN 887 plakalı İETT otobüsünü gördü. Sürücü Yavuz, otobüse çarpmamak için direksiyonu kırdığında artık çok geçti. Yandan otobüsün altına girerek kaldırıma savrulan otomobilde bulunan 4 genç, ağır şekilde yaralandı. Otobüsten inen yolcular ve çevredekiler tarafından araçtan çıkartılan gençler, yoldan geçen hatlı minibüsle Halkalı Özel Kent Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak gençler, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Bu arada polis memurları, hayatını kaybeden gençlerden Emrah Karameşe'nin üzerinden çıkan cep telefonundan baba Mehmet Karameşe'yi aradı. Baba Karameşe, Ankara'da bayram ziyaretinde olduğunu belirterek oğlunun bir suç işleyip işlemediğini sordu. Konuşmakta zorlanan polis memuru, oğlunun cep telefonunun kaybolduğunu, annesinin Halkalı Polis Merkezi'ne gelmesini isteyerek telefonu kapattı. Daha sonra kızı ile birlikte hastaneye gelen Naciye Karameşe, polis memurlarını görünce sinir krizi geçirerek bayıldı. Sedye ile acil servise taşınan acılı anneye müdahale edildi.

Öte yandan, haber verilmesi üzerine hastaneye gelen diğer gençlerin yakınları da ağlayarak sinir krizi geçirdi. Çocukların anneleri, yaşadıkları acının etkisiyle saçlarını yoldu. Kendilerini yere atan aileleri polis memurları yatıştırmakta güçlük çekti. Bir türlü sakinleştirilemeyen gençlerin yakınları, minibüse bindirilerek evlerine gönderildi. Hasan Yavuz, Emrah Karameşe, Bilal Keskin ve Gökhan Tatlı'nın cenazeleri, yakınlarına teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious