Trafik canavarına isyan!

Trafik canavarına isyan!.12476
  • Giriş : 19.08.2008 / 14:25:00

İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde 315 promil alkollü sürücünün neden olduğu kazada, eşini, oğlunu, annesini, kardeşini ve yeğenini kaybeden 32 yaşındaki Bülent Akpınar, trafik canavarına isyan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her yıl binlerce kişinin alkollü olarak direksiyona geçen sürücüler yüzünden öldüğünü belirten Akpınar, “Alkolün neden olduğu kazanın en acısını yaşadım. Sürücüye öyle bir ceza verilmeli ki bir daha alkolle araç kullanmaya korkmalı” dedi.

Dün saat 01.00 sıralarında Subaşı Beldesi girişinde meydana gelen kazada, Osman Dirik Parkı'nda çocuklarıyla oynayıp düğüne katılan 29 yaşındaki Nazmiye Caner ve 26 yaşındaki Güler Akpınar, evlerine gitmek için yola çıktı. Bu sırada yönetimindeki 35 M 6556 plakalı otomobille hızla gelen petrol istasyonu işletmecisi 49 yaşındaki Mehmet Koyuncu, kalabalığın arasına daldı. Kazada, yayalardan 56 yaşındaki İmmihan Akpınar, gelini Güler Akpınar ve onun ilköğretim okuluna başlayacak olan 7 yaşındaki oğlu Osman Akpınar kaza yerinde hayatını kaybetti. İmmihan Akpınar'ın kızı 29 yaşındaki Nazmiye Caner ile 10 yaşındaki oğlu Mehmet Ali Caner ise, Torbalı Devlet Hastanesi'rne kaldırılırken yolda öldü. Gözaltına alınan 315 promil alkollü olduğu ortaya çıkan sürücü Mehmet Koyuncu, sevkedildiği adliyede mahkemece tutuklandı. Torbalı Devlet Hastanesi'nden cenazeleri yakınlarına teslim edilen trafik kurbanı 5 kişi, dün ikindi vakti Subaşı Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Subaşı Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.

ACI EVİNDEN ÇAĞRI YAPTI

Alkollü sürücünün neden olduğu kazada en büyük acıyı ise Bülent Akpınar yaşadı. Annesi İmmihan Akpınar, eşi Güler Akpınar, oğlu Osman Akpınar, kızkardeşi Nazmiye Caner ile yeğeni Mehmet Ali Caner'i kaybeden Bülent Akpınar, kazayı gözyaşı dökerek anlattı. Oğlunun ve yeğeninin ısrarları üzerine annesiyle birlikte onları parka götürdüğünü söyleyen Bülent Akpınar, “Bir süre sonra eşim ve kardeşimin de fabrikadan yanlarına geleceğini öğrenince, dönecekleri zaman beni çağırmalarını söyleyerek döndüm. İşe gitmek için sabahları erken kalktığım için uyuduğumu düşünüp beni uyandırmak istememişler ve yürüyerek gelmeye karar vermişler. Yolun karşısına geçtikten hemen sonra da kaza meydana gelmiş. Köylülerin bağırışları üzerine kaza yerine gittiğimde hayatımın en acı anlarını yaşadım. Onlara tek tek yaşadıklarını ümit ederek sarıldım ama hepsinin hayatını kaybettiğin anladım. O an o acıyı yaşamamak için ben de ölmek istedim” dedi.

Hayatında en değerli varlıkları kaybettiğini dile getiren Akpınar, “Bir süre sonra düşük bir cezayla belki de karşımıza çıkacak. O sürücüye öyle bir ceza verilmeli ki, başka sürücüler alkollü olarak direksiyon başına geçmeye korkmalı. Ancak böyle bu tür trafik canavarlarının önüne geçebiliriz. Yoksa her yıl olduğu gibi yine binlerce kişi, trafik kazalarında can verir” dedi.

KAZA YERİNDE TEDBİR ALINMALI

Eşini, kızını, torunlarını ve gelini kaybeden büyük baba Osman Akpınar ise, kazanın meydana geldiği yerde büyük bir parkın ve ilköğretim okulunun bulunduğunu söyleyerek, bölgede başka canların yanmaması için kaldırım, ışıklandırma ve sinyalizasyon sisteminin kurulmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*