Trafik cezalarını PTT'ye yatırın

Trafik cezalarını PTT'ye yatırın.17274
  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Trafik cezaları ile otoyollardan kaçak geçiş yapan araçlara ait geçiş ücreti ve idari para ceza tutanakları, PTT vasıtasıyla ödenebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tahsilat; tebligat sırasında ya da online hizmet veren PTT'lerden yapılacak. Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Emniyet Genel Müdür Vekili Necati Altıntaş ve PTT Genel Müdürü Osman Tural konuya ilişkin 4'lü protokol imzaladı. Arıoğlu, proje ile cezaların tebliğ ve tahsilatında yaşanan sıkıntıların yeni sistemle aşılacağını söyledi.

Emniyet ve Karayolları genel müdürlüklerinin ceza tutanakları hem dosya olarak hem de elektronik ortamda PTT'ye ulaştırılacak. PTT'nin tebliğ ettiği tutanaklardan 1 ay içinde yapılacak tahsilat için İdare'den yüzde 3 komisyon alınacak. Karayolları'nın kestiği cezaların yüksek olması nedeniyle belge başına komisyon tutarı da 10 YTL ile sınırlı tutuldu. PTT'nin tahsilatları ertesi gün Hazine hesabına aktarılacak. 1 ay geçtikten sonra yapılacak tahsilatlar ise komisyon dışında tutularak bankalar gibi vergi dairelerinin hesaplarına gönderilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious