'Trafik eğitimi hayat boyunca devam etmeli'

'Trafik eğitimi hayat boyunca devam etmeli'.11135
  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Türkiye Şoförler ve Otamabilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Derviş Günday, trafik kazalarının önlenmesinde eğitimin önemine işaret ederek, okullarda öğrencilere verilen trafik dersinin hayatları boyunca devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trafik kazalarının, Türkiye'nin ekonomisinden bile önce gelen en büyük temel sorun olduğunu öne süren Günday, kazalardaki maddi hasarın 430 milyon YTL'ye ulaştığını kaydetti.

Trafik kazalarının önlenmesinde eğitimin önemine değinen Günday, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Okullarda verilen 'trafik' ders saatlerinin boş geçmesini önlemek, son derece önemlidir. Gelecekte trafik canavarı yetiştirmemek için çocuklarımıza eğitim hayatları boyunca trafik dersi verilmelidir. Hayat kurtaran diğer önemli husus olan ilk yardım müdahalelerinin istenilen düzeye gelmesi için de bu eğitim şarttır. Çünkü, trafik kurallarına uymak çözümün önemli bölümünü oluşturmaktadır. Trafik terörünün bir an önce sona erdirilmesi, bütün toplumun görevidir. Bu konuda toplumun eğitilmesi için bütün kurum ve kuruluşlara görev düşmektedir."

TŞOF Genel Başkanı Günday, eğitim eksikliğinin giderilmesinin yanında altyapı yetersizliğine de dikkat çekerek karayollarındaki iyileştirme çalışmalarının hızlandırılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious