Trafik eğitimi yaygınlaştırılmalı

Trafik eğitimi yaygınlaştırılmalı.7249
  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Pozantı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Kılınçkaya, okullarda trafik dersi verilerek, eğitimli sürücüler yetiştirilmesini, topluma trafik bilinci aşılanması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kılınçkaya yaptığı açıklamada, trafik kazaları sonucu her yıl binlerce insanın hayatını kaybettiğini ve bu kazaların toplumsal ve sosyal yaralara yol açtığını kaydetti.

Özellikle yaz aylarında, bayramlarda ve özel günlerde trafik yoğunluğuna paralel olarak, kazalarda da artış yaşandığını dile getiren Kılınçkaya, "Yolları kan gölüne çeviren trafik kazalarını önlemek için devlet-vatandaş el ele vererek bir an önce harekete geçilmelidir. Can ve mal kaybı büyüklüğü hepimizi ürkütür hale gelmiştir." dedi.

Kazaların asgariye çekilmesi için kontrollerin daha etkin şekilde yapılması gerektiğini dile getiren Kılınçkaya, şunları kaydetti: "Yasa ve yönetmeliklerin titizlikle uygulanması gerekir. Okullarda verilen trafik dersi saatlerinin boş geçmesini önleyip, saatin daha da artırılarak trafik bilincinin okullarda verilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda eğitimli ve bilinçli sürücülerin yetiştirilmesi sağlanmış olur. Her araçta da mutlaka ilk yardım çantası bulunması gereklidir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious