Trafik ışıkları olmayan ilçe

Trafik ışıkları olmayan ilçe.18960
  • Giriş : 25.06.2009 / 21:12:00

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde trafik ışıkları yok. Belediye Başkanı Hasip Aktaş bölgede trafik ışıkları olmayan tek ilçenin Mazıdağı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mazıdağı Kaymakamlığı önünde bulunan Mardin-Diyarbakır ve Derik ilçe kavşağında sık sık trafik kazalarının meydana geldiğini ifade eden Mazıdağı Belediye Başkanı Hasip Aktaş, ilçe içinde bulunan Dörtyol kavşağına bir an önce trafik ışıklarının yerleştirilmesini istedi.

Kaymakamlığa ve Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne yaptıkları müracaatların sonuçsuz kaldığını ifade eden Aktaş, "İlçemizin içinden karayolu geçmektedir. Kaymakamlık ve belediye binası önünde bulunan dönel kavşakta sık sık trafik kazaları meydana geliyor. Birçok belde ve köyde bile trafik ışıkları yerleştirildi. Trafik ışıkları bulunmayan tek ilçe Mazıdağı'dır" dedi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün Mazıdağı ilçesini hizmette unuttuğunu ileri süren Belediye Başkanı Aktaş, Mazdağı'ndan Mardin ve Diyarbakır'a giden karayolunun köy yoluna dönüştüğünü, ilçe giriş ve çıkışlarında ise hiçbir düzenlemenin yapılmadığın söyledi. Aktaş "İlçenin Derik ilçe çıkışında iki kilometrelik bir uçurum var. Bu uçurumun kenarına bariyer yapılması gerekiyor. Her yıl 20-30 araç uçuruma gidiyor. Mazıdağı, Karayolları'ndan hizmet bekliyor" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*