Trafik kazalarında 27 yılda 140 bin kişi öldü

Trafik kazalarında 27 yılda 140 bin kişi öldü.15970
  • Giriş : 08.05.2008 / 17:54:00

Denizli Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Türkiye'de son 27 yıldaki trafik kazalarında 140 bin kişinin öldüğünü, 7 milyon kişinin sakatlandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trafik Haftası dolayısıyla Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Trafik Güvenliği ve Türkiye" konulu bir panel düzenlendi. Panele PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Kumsar, Denizli Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, emniyet mensupları ve öğrenciler katıldı. Oturum başkanlığını PAÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç Dr. Halim Ceylan yaparken Denizli Trafik Denetleme ve Şube Müdürü Mehmet Kocatürk, Şoförler Odası Trafik Eğitim Müdürü Nizamettin Ateş, İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nadir Yayla ve Dursun Önal panelist olarak söz aldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Kumsar, trafik kurallarının tecrübeler sonucu oluştuğunu belirterek, "Kurallara uyalım, can ve mal kayıplarını azaltalım. Bu panelin, trafik kurallarına uyma konusunda yararlı katkılar sağlayacağını düşünüyorum." dedi.

Daha sonra söz alan panelistler yıllara göre kaza istatistikleri, karayolları altyapısının kazalardaki rolü, gelişmiş ülkelerdeki trafik kazalarının Türkiye'ye oranları, kazaların başlıca sebepleri ve çözüm önerileri konularında bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı. Paneldeki konuşmaların, kitapçık haline getirilerek ilgili kurum, kuruluş ve kişilere dağıtılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious