Trafik kazalarında son 10 yılda 100 bin kişi öldü

Trafik kazalarında son 10 yılda 100 bin kişi öldü.12386
  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Ülkemizde son 10 yılda meydana gelen trafik kazalarında 100 bin kişinin öldüğü belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Yardımcısı Kasım Yekeler, Emniyet Müdür Yardımcılarından Hikmet Akbaş ile çok sayıda davetli ve öğrencinin katıldığı proğram İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Türkiye'de her yıl çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiğini ve yüzbinlerce insanın ise sakatlandığını belirten Emniyet Müdür Yardımcısı Akbaş, vatandaşların trafik kültürünün yetersiz olmasından yakındı. Medeni ülkelerde trafik kazalarının az olmasına karşılık ölüm olaylarının da düşük olduğuna vurgu yapan Akbaş, "Trafik kurallarına uymak medeniyetin göstergesidir." dedi.

Jandarma Astsubay Başçavuş Hüseyin Karaağaç ise trafik kazalarından dolayı ölüm olaylarının yüksek olduğunu belirtti. Karaağaç terör olaylarında son 15 yılda 35 bin kişinin yaşamını yitirmesine karşılık trafik kazalarında 10 yılda 100 bin kişinin öldüğüne dikkat çekti.

Konuşmalarından ardından öğrenciler sundukları konser ve sergiledikleri halk oyunları gösterileri ile büyük beğeni kazandı. Program sonunda şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren ilköğretim okulu öğrencilerine düzenlenen törenle ödülleri taktim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious