Trafik kazası geçiren kedi ve köpek kurtuldu

Trafik kazası geçiren kedi ve köpek kurtuldu.12795
  • Giriş : 10.06.2008 / 20:42:00
  • Güncelleme : 10.06.2008 / 20:51:01

Antalya'da iki ayrı trafik kazasında ayakları kırılan kedi ve köpeğin 700 YTL'lik tedavi masrafları hayvanseverler tarafından karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özel bir hastanede veteriner hekim olarak çalışan Kemal Eker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 gün önce bir Trafik Kazası geçiren bir sokak kedisi ile bir sokak köpeğinin hayvanseverlerce acil olarak hastanelerine getirildiğini söyledi.

Kedinin arka ayağında parçalı kırıklar, köpeğin ön ayağında kırıklar tespit edildiğini belirten Eker, her iki hayvanı, ameliyata aldıklarını kaydetti. Her iki ameliyatın yaklaşık dörder saat sürdüğünü ifade eden Eker, "Hırçın'ın sol arka ayağındaki kırığın tedavisi için platin takılması gerekti. Operasyonla kırık bölgeye platin yerleştirdik" dedi.

İki hayvanın da yaklaşık 10 gün sonra taburcu edileceğini bildiren Eker, hayvanları taburcu etmeden önce kısırlaştıracaklarını söyledi.

Eker, hastaneye getirildikten sonra yaşadığı olayın da etkisiyle agresif hareketler gösteren kediye "Hırçın", 2 aylık köpeğe de sakin tavırlarından dolayı "Garip" adını verdiklerini anlatan Eker, Garip'in 300, Hırçın'ın da 400 YTL'lik tedavi masrafının hayvanseverler tarafından karşılandığını kaydetti.

Eker, "keşke herkes hayvanlara bu hayvanseverlerimizin gösterdiği ilgiyi gösterse. Zorda olan canlılara kolay kolay yardım edilmiyor. Ancak Garip ve Hırçın çok şanslı hayvanlarmış ki iyi insanlara denk geldiler" diye konuştu.

"Herkes yardım etmeli"

Hırçın adlı kediyi bularak hastaneye götüren hayvansever Zuhal Özaltuğ ise, park halindeki bir aracın altında yaralı halde buldukları hayvanı, buradan çıkarmakta hayli zorlandıklarını anlattı.

Hayvanın yaşadığı acıyla yanına yaklaştırmadığını belirten Özaltuğ, ellerine bezleri sararak aracın altından çıkarmayı başardığı kediyi hayvan hastanesine götürdüğünü söyledi.

Özaltuğ, kaza sırasında tedavi olamayacak kadar büyük yaralar meydana gelmiş olmasından korktuklarını belirterek, "neyse ki vücudunda tedavi olabilecek kırıklar oluşmuş. Operasyonla yeniden iyileşebileceğini öğrenince çok sevindik. Benimle birlikte birkaç hayvansever birleşerek kedinin tedavi masraflarını karşıladık" dedi.

Zuhal Özaltuğ, bugüne kadar bu şekilde pek çok yaralı hayvana yardım ettiklerini de vurgulayarak, herkesi sokak hayvanlarına yardım etmeye çağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious