Trafik kazasında yaralanan adamın sözleri yürek burktu

Trafik kazasında yaralanan adamın sözleri yürek burktu.14270
  • Giriş : 06.03.2008 / 07:19:00
  • Güncelleme : 06.03.2008 / 00:58:02

TEM Otoyolu Seyrantepe mevkiinde meydana gelen kazada tam anlamıyla insanlık dramı yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TEM Otoyolu Seyrantepe mevkiinde meydana gelen kazada tam anlamıyla insanlık dramı yaşandı. Emniyet şeridindeki araca çarparak ağır yaralanan motokurye, "Durumum yok" diyerek hastaneye gitmemekte direnirken, araç sürücüsü ise malının derdine düştü.

Öğle saatlerinde Seyrantepe mevkiinden Havalimanı istikametine giden 34 BN 3638 plakalı motosikletin sürücüsü E.Ç., emniyet şeridinde park halinde duran U.A'ya ait 34 ZJ 0086 plakalı araca çarptı.

DURUMUM İYİ DEĞİL HASTANEYE GİDEMEM

Kazada yola fırlayan kurye E.Ç., bacağından ve kafasından yaralandı. İlk müdahaleyi yapan vatandaşlar, olay yerine ambulans çağırdı. Bu sırada yürekleri parçalayan bir olay yaşandı. Motokurye E.Ç, "Benim maddi durumum iyi değil. Çoluğum çocuğum var. Hastane masraflarını karşılayamam" diyerek ağır yaralı olduğu halde motosiklete binerek gitmeye çalıştı.

BENİM MASARAFLARIM NE OLACAK?

Bunun üzerine vatandaşlarla motokurye arasında uzun süre tartışma yaşandı. E.Ç., ağır yaralı olduğu halde masrafları karşılayamayacağı için hastaneye gitmemekte direnirken, diğer taraftan çarptığı aracın sürücüsü U.A. ise motokuryenin yanına gelerek, "Benim masraflarımı kim karşılayacak?" dedi. Ardından ağır yaralı şahıs ile sürücü arasında pazarlık başladı. Olay karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar da duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar, "Mal değil, can önemlidir" diyerek sürücü U.A'yı ikna etmeye çalıştı.

Bu arada, 45 dakika süren bekleyişin ardından ters yönden bir ambulans geldi. Vatandaşlar yolu trafiğe keserek yaralı motokuryeyi ters yöndeki ambulansa götürmeye çalıştı. Kurye E.Ç yine, "Ben gidemem. Param yok, durumum yok" diyerek direndi. Uzun uğraşlar devam ederken diğer yönden bir ambulans daha geldi. Ambulansın gelişiyle doktor, vatandaşlar ve yaralı şahıs arasında tartışma yaşandı. Uzun süren uğraşların ardından masrafların devlet tarafından karşılanacağı söylenince yaralı şahıs ikna oldu. Yaralı olan E.Ç., ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Öte yandan, araç sürücücü U.A., yaralı ambulansa binerken, E.Ç'nin telefon numarasını alarak, kuryenin motosikletini de aracına koydu. Olay yerine gelen polis ekipleri de duruma müdahale ederek motosikleti konulduğu araçtan indirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious