Trafik kazasının ardından cinayet

Trafik kazasının ardından cinayet.8144
  • Giriş : 09.04.2008 / 17:07:00

Denizli'de pazar günü lüks cipinde pompalı tüfekle saldırıya uğrayan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden iç giyim mağazası sahibi 33 yaşındaki Baki Yılmaz'ın katil zanlısı olarak 5 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cinayetin maddi hasarlı kaza nedeniyle yaşanan kavganın ardından işlendiği ortaya çıktı.

Baki Yılmaz'ın kullandığı cip ile Anafartalar Mahallesi'nde kahve işleten 38 yaşındaki Ümit Ertopçu'nun otomobili bir süre önce maddi hasarlı trafik kazasına karıştı. Kaza yerinden anlaşarak ayrılan taraflar daha sonra Ümit Ertopçu'nun kahvesinde buluşmak üzere randevulaştı. Geçen Pazar gecesi Baki Yılmaz, önünden hafif hasarlı 20 F 3030 plakalı cipiyle iki arkadaşını da yanına alıp, kahvehaneye gitti. İddiaya göre, burada Ümit Ertopçu'nun olmadığını gören Yılmaz, “Hem randevu veriyor hem de gelmiyor” diyerek küfür etti ve tartışma çıkardı.

Arkadaşlarının yaşananları iletmesi üzerine sinirlenen kahvehaneci Ertopçu, Baki Yılmaz'ı arayıp Anafartalar Lisesi'nin arkasına gelmesini istedi. Ertopçu, yanına arkadaşları M.Ş. (30), M.Ç. (22), M.Ç. (20), H.K. (19) ve Ş.Y.'yi (20) alarak buluşma yerine gitti. Yılmaz da 2 arkadaşıyla birlikte buraya geldi. İki grup arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşünce M.Ş., Baki Yılmaz ve 2 arkadaşı tarafından dövüldü. Kavga sırasında olay yerine yakın olan evine giden M.Ş. pompalı tüfekle geri döndü. Ruhsatsız tüfekle, iddiaya göre Yılmaz'ın cipine 5 el ateş eden M.Ş. daha sonra olay yerinden arkadaşlarıyla beraber kaçtı. Pompalı tüfekle açılan ateş sırasında başından ağır yaralanan Baki Yılmaz, kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Denizli Cinayet Bürosu ekipleri, olaya karışan M.Ç., kardeşi M.Ç., M.Ş., H.K. ve Ş.Y olmak üzere toplam 5 kişiyi gözaltına aldı. Mahkemeye çıkarılmak üzere Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen 5 kişiden biri olan ve ifadesinde pompalı tüfekle ateş ettiğini kabul eden M.Ş.'nin, kavga sırasında dayak yediğini ve gururuna yediremeyip evden getirdiği tüfekle, Yılmaz'ın cipine doğru ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

Kahvehaneci Ümit Ertopçu ve Baki Yılmaz'ın 2 arkadaşı ise emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious