Trafik kurbanı bekçi gözyaşlarıyla uğurlandı

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş'ta göreve giderken ehliyet sürücünün çarpması sonucu hayatını şehit olan Hatip Uçarsu(46), gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Törene Vali İlhan Atış, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof.Dr.Nafi Baytorun, daire müdürleri, emniyet mensupları ve şehit Uçarsu'nun yakınları katıldı.

Tören için emniyete gelen şehit yakınları cenazeyi görünce gözyaşlarını tutamadı. Ayakta durmakta zorluk çeken kızı ve yeğeni yakınları ve bayan polisler tarafından tutuldu.

Vali İlhan Atış, evli ve 4 çocuk babası Uçarsu'nun tabutu başına gelerek dua etti. Saygı duruşunun ardından konuşan Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, "Toplumun huzur ve güvenini sağlamak için çalışan emniyet teşkilatında Hatip kardeşimiz ne ilk ne de son ölendir. Ancak şu artık kaçınılmaz olmuştur. Hepimiz el ele verip trafik canavarını içimizden çıkartmalıyız." dedi.

Çelikbilek, kazanın ardından endişe ve korkuya kapılarak olay yerinden kaçan araç sürücüsünün azimli çalışması ile çok kısa sürede yakalandığını ifade etti.

Törenin ardından Uçarsu'nun cenazesi Bahçelievler Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şeyhadil Mezarlığı'nda bulunan şehitliğe defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious