Trafik magandası 3 yılda çıkacak

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Kızlarını öldüren trafik magandasının sadece 3 yıl hapis yatacak olması aileyi isyan ettirdi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kimse her sabah gardrobunu açıp giysilerinin buruşmadığını görünce ne hissettiğimizi bilemez

İki çocukluk arkadaşı, Şebnem Musluoğlu ve Cansu Gündoğan evlerine dönmek için Levent’teki durakta minibüs bekliyorlardı. Duraktaki insanlara aldırmadan; önündeki minibüsü sağından hızla geçmeye çalışan bir trafik magandası yolun kenarındaki iki arkadaşa çarpmış; Şebnem’in ölümüne, Cansu’nun ise ağır yaralanmasına neden olmuştu.

Şoför Ümral Yıldırım, 8 ay sonra dün yine hakim karşısındaydı. 15 yıl hapsi istenen Ümral Yıldırım’ın yargılandığı mahkemeden 5 yıl hapis cezası kararı çıktı.

Sanık Yıldırım’ın avukatı “Cansu Gündoğan olayın ardından alınan ifadesinde, yolun ortasında bulunduklarını belirtmiştir. Ayrıca Cansu Gündoğdu basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralanmıştır” savunmasıyla müvekkilinin beraatini talep etti. Mahkeme ise iki kız arkadaşın yolun kenarına inmesini, suçun işleniş biçimini ve taksire dayalı kusurun ağırlığını gözönüne alarak sanık Yıldırım’a ilk önce 6 yıl hapis cezası verdi. Bu ceza da iyi halden 5 yıla indirildi.

Bize kim anne-baba diyecek?
Verilen ceza, acıları hâlâ dinmeyen ailenin isyanına neden oldu. Ölen Fatma Şebnem Musluoğlu’nun babası Yüksel Musluoğlu adliye çıkışı “Yasalara saygılıyız. Ancak adalete inandığımız halde birçok şeyin kağıt üzerinde kaldığını görüyoruz” dedi ve ekledi: “Hiçkimse sabahları çocuğumun gardırobunu açıp elbiselerinin neden buruşmadığını, yatağının neden dağılmadığını düşündüğümde hissettiklerimi bilemez. Verilen ceza acılarımızı hafifletmeyecek. Ölenin geri gelmeyeceğini biliyoruz. Acımızla yaşamak istiyoruz. 15 sene hapis yatması için herhalde 8-10 kişiyi zincirleme Trafik Kazası ile öldürmesi lazımdı. Artık anne-baba değiliz. Ben, hiç çocuğu olmayan insanların duygusunu çok iyi yaşıyorum. Artık kimse bize ’anne-baba’ diye seslenmeyecek. Kimse bu duyguyu anlayamaz. Ben şu anda günlük olarak maske nasıl takılır, hayat nasıl devam eder bunu öğrenmeye çalışıyorum. Günlerimiz böyle geçiyor. Acımızı içimize gömdük. Beklerdik ki biz son olalım. Ama maalesef Türkiye’de ne ilk ne de sonuz. Bizden sonra da insanlar, Trafik Kazası adı altında cinayete kurban gider gibi hayatlarını kaybedecek.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious