Trafik polisleri artık evlerde

Trafik polisleri artık evlerde.17274
  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, 'Ailemin ve ülkemin trafik polisiyim' projesi kapsamında 63 bin 200 ilkokul öğrencisine trafik eğitimi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, 2005-2006 öğretim yılında ilköğretim birinci sınıf öğrencilerini kapsayan "Ailemin ve ülkemin trafik polisiyim'' projesi kapsamında 515 ilköğretim okulunda 63 bin 200 öğrenciye trafikle ilgili ders verdi.

515 ilkokulda gerçekleştirilen eğitimleri polisler bizzat veriyor. Trafik polisleri öğrencilere yolun neresinden yürüyecekleri, kaldırımı nasıl kullanacaklarını, projeksiyon ve slayt eşliğinde uygulamalı olarak anlatıyor. Eğitim sonrasında çocuklar için özel olarak hazırlanmış "Ailemin ve ülkemin trafik polisiyim tanıtım kartları'' öğrencilere veriliyor. Eğitime katılan öğrenciler, "Kırmızı ışıkta durup, yeşilde geçeceğime, araç durmadan araçtan inmeyeceğime, aşırı hızlı araç kullandırmayacağıma, alkollü araç kullandırmayacağıma'' şeklinde toplu yemin ettikten sonra trafik polisi kimlik kartlarını teslim alarak aktif göreve başlamış oluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious