Trafik Polislerine yeni görev

Trafik Polislerine yeni görev.10095
  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Hırsızlık, gasp, kapkaç gibi son dönemde artan suçlara karşı Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm gücünü aktif şekilde kullanmaya çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet, trafik polislerine 'terör ve sokak olaylarına müdahale et' talimatı verdi. Ancak trafik polislerinin, "Ben trafikçiyim, asayiş benim görevim değil" diyerek karşılaştıkları olaylara müdahale etmemesi üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü trafikçileri uyardı. Trafik polislerinin Trafikten Sorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, trafikçilere, asayiş, terör ya da toplumda infial oluşturabilecek herhangi bir olayla karşılaşılması durumunda gerekli tedbirleri alıp müdahale etmeleri talimatını verdi. Gülcü, yayınladığı genelgede, "Trafik polislerinin olaylara müdahale etmeyerek kayıtsız kalması sonucunda vatandaşlarımızın nezdinde devletimizin ve emniyet teşkilatımızın otoritesinin zedelendiği anlaşılmaktadır." dedi. Emniyet böylelikle asayişten teröre kadar tüm olaylarda şehir içi ve bölge trafik ekiplerinde görevli 20 bin trafik polisinden aktif olarak faydalanmayı hedefliyor.

Genelgede trafik polislerine yetki veren kanun maddeleri de sıralanarak trafik polislerine karşılaştığı olaylara müdahale etmemesi gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olamayacağı bildiriliyor. Mustafa Gülcü, "Trafikte görev yapan personelimiz tarafından trafik hizmetleri yerine getirilirken asayişe müessir, terör ve toplumda infial oluşturabilecek herhangi bir olayla karşılaşılması durumunda, olayın mahiyetine göre gerekli tedbirler alınarak, olaya mutlaka müdahale edilecek ve bir an önce adli zabıta haberdar edilerek, gelince iş ona devredilecektir." diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious