Trafik sorunu için 'Kırmızı Işık'

Trafik sorunu için 'Kırmızı Işık'.15222
  • Giriş : 08.05.2008 / 18:48:00
  • Güncelleme : 08.05.2008 / 18:53:10

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal Uzunkaya, televizyon dizilerinde sürekli olarak trafik kurallarının ihlal edildiğini söyleyerek, trafik sorunu için 'Kırmızı Işık' isimli bir dizi yapıldığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dizide bir çok ünlü isim de yer alacak.

Bir haber kanalında Saba Tümer'in konuğu olan Celal Uzunkaya, dizilerden şikayetçi.

Ekranlarda sürekli izlenen bir çok dizide sürekli olarak trafik kurallarının ihlal edildiğini söyleyen Uzunkaya, "Örnek alınan ve toplumun önünde olan her kesimdeki insanlar trafik kurallarına uyarsa, herkes bu konuda bilinçlenir. Biz bu konuda film yapımcılarına yazılar yazdık. Çok izlenen dizilerimiz var ve bu dizilerde temel trafik kurallarının ihlal edildiğini görüyoruz. Mesela film karesinde aracın kadranını gösteriyor; 160-180-220...Bunu izleyen insanlar, 'Demek ki Türkiye'de bu hızla araç sürülebilir' diye düşünüyorlar. Emniyet kemeri kullanılmıyor, trafikte S çizdiriliyor. Toplumun her kesimi sorumluluğunu bilerek hareket ederse inanıyoruz ki pek çok şeyi hallederiz" diye konuştu.

Bir çok ünlü kazalara dikkat çekecek

Trafik ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazalar bir diziye konu olacak. Celal Uzunkaya, trafik sorunu için TRT'ye 'Kırmızı Işık' isimli bir dizi yaptırıldığını açıkladı. Trafik kurallarına dikkat çekmek amacıyla çekilecek olan dizide, yaşanmış hikayelerden yola çıkılarak hazırlanan kısa dramalar yer alacak. Bir çok ünlünün de bu dizide rol alacağı belirtildi.

Bu isimlerden bir tanesi olan Tolga Savacı, canlı yayına telefonla bağlanarak projeyi şöyle anlattı:

"Kısa kısa dramalarla son derece basit görünebilen bazı küçük şeylerin aslında ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini, insanlara yaşanmış bazı hikayeler üzerinden aktarabilmek için hazırlanmış bir çalışma."

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious