'Trafik ve yol güvenliği bilinci ile çocuklarımızı eğitmeliyiz'

'Trafik ve yol güvenliği bilinci ile çocuklarımızı eğitmeliyiz'.8124
  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Toyota Otomotiv Türkiye A.Ş tarafından Trafik Haftası sebebiyle düzenlenen ilköğretim okulları arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ahmet Akkoş İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenin açılışında konuşan Sakarya Vali Yardımcısı Muammer Aksoy, Türkiye'de son 5 yılda 2 milyon 700 bin Trafik Kazası meydana geldiğini ve bu kazalarda 18 bin 190 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3 milyar YTL hasar meydana geldiğini belirterek, "Büyük savaşlarda bile bu kadar kayıp yaşanmıyor. Ancak ülkemizde trafik pek önemsenmiyor. Kurullar ihmal ediliyor. Terörün de sonunda ölüm olduğu gibi trafik kazalarının da sonunda ölüm yaşanıyor" dedi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, toplumun trafik kurallarına pek uymadığını, sadece polis gördüğü zaman uyma zorunluluğu hissettiğini vurguladı.

Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Nadi Şimşek de trafikte saygı ve sabırın bir medeniyet ölçüsü olduğunu vurguladı. Trafikte en önemli unsurun 'insan unsuru' olduğunu anlatan Şimşek, sürücü ve yayaların kurallara uyduğu taktirde kazaların daha az olacağını vurguladı.


KOBAYASHİ: TRAFİK VE YOL GÜVENLİĞİ ÖNCELİK SIRALAMASINDA EN BAŞTA

Toyota Türkiye Genel Müdürü Kazuhira Kobayashi de konuşmasında, trafik ve yol güvenliğinin öncelik sıralamasında en başta gelen konu olduğunu söyledi. Her bir hayatın değerli olduğunu anlatan kobayashi şunları kaydetti:

"Trafik güvenliği sürücünün duyarlılığı ile gerçekleşir. Sağlıklı ve duyarlı nesiller yetiştirmek için çok erken yaşlardan itibaren trafik ve yol güvenliği bilinci ile çocuklarımızı eğitmeliyiz. Bizim bu projeye başlama amacımız çocukların trafik güvenliği bilinçlerini geliştirmektir. İnanıyoruz ki bu eğitimler gelecek nesillerin trafik güvenliğine duyarlılığı artıracaktır."

Programda trafik haftası sebebiyle öğrencilerin hazırladığı çeşitli skeçler ve halk oyunları gösterisi yapıldı. Tören sonunda resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious