Trafikte problem olmadı

Trafikte problem olmadı.14100
  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Okulların açıldığı ilk gün İstanbul'da beklenen trafik sıkışıklığı yaşanmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile koordineli yürütülen çalışmalar sonucu köprüler ve çevre yollarında olağanüstü trafik sıkışıklığı yaşanmadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mesut Pektaş ve Trafik Müdür Yardımcısı Turan Odabaş'ın helikopter ile havadan sabah trafiğini denetlediği, tespit edilen aksaklıkların kara ekiplerine iletilerek sorunların giderildiği belirtildi. Vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri ve okul servis araçlarının öğrencileri evlerinden almalarının trafiğin rahatlamasında önemli etken olduğunun bildirildiği açıklamada, İstanbul genelinde zaman zaman katılım noktalarında kısa süreli sıkışıklığın meydana geldiği, bu sıkışıklık noktalarına polis ve zabıta ekiplerinin anında müdahale ederek yolları açtıği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, TEM Otoyolu Kavacık mevkiinde sabah saat 08.00 sıralarında meydana gelen ölümlü kaza nedeniyle trafiğin bir süre aksadığı, TEM Otoyolu Gaziosmanpaşa Kavşağı'nda ise bir grup öğrenci ve velinin otoyolda eylem yaparak trafiği aksattığı ifade edildi. Polis ekiplerinin müdahalesiyle yolun kısa sürede normal seyrine döndüğü, bir grup öğrenci ve velilerin deprem güçlendirmesi yapılan okullarının açılmayışını protesto ettikleri belirtildi. Açıklamada, öğrencilerin geçici olarak Küçükköy İmam Hatip Lisesi'nde öğrenimlerine devam edecekleri, İnşaat güçlendirmesi yapılan Melahat Öztoprak İlkokul Okul öğrencilerini Küçükköy İmam Hatip Lisesi'ne götürmek için İETT'nin 3 adet otobüs tahsis ettiği, ancak velilerin otobüsleri kullanmayı kabul etmedikleri ifade edildi.

Açıklamada, okulların açıldığı ilk gün okul servisleri'nin yüzde 80'inin öğrenicileri evlerinden aldıkları, İETT'nin koyduğu 800 ek seferin tam kapasite ile vatandaşların ulaşımını sağladığı bildirildi. Otobüs doluluk oranlarının ise yüzde 100 olduğu, seferlerde aksama meydana gelmediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious