Trafikte sinirleri yatıştırmanın yolları

Trafikte sinirleri yatıştırmanın yolları.13195
  • Giriş : 02.03.2009 / 21:13:00

Arabanızla kentin trafik sıkışıklığında mücadele ederken sinirlerinizi yatıştırmak ve güzel vakit geçirmek için genellikle otomobilinizin teneke sesli hoparlöründen radyo dinlersiniz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bu durum artık bu şekilde olmak zorunda değil, işte size aracınızda hoş vakit geçirebilmeniz için önerilerimiz:

Merkez ünite: Bu bir CD çalar ya da kontrol panelinizde yer alan radyonuzdur. Bu üniteyi değiştirerek iPod bağlanırlılığı ve daha güçlü ses gibi birçok fayda sağlarsınız. Satın almadan önce ihtiyaçlarınızı düşünün. Bir CD changer mi istiyorsunuz? MP3 playback gerekiyor mu? Tüm bunlar iyi vakit geçirmek için size en fazla artırışı sağlayacak.

Hoparlörler: Bir çift orta seviyede hoparlör bile hissedilir yenilik sunabilir. Ancak, bununla yetinmek zorunda değilsiniz. Yüksek ses frekansı için tweeter mix ve düşük ses frekansı için ise woofer size daha iyi kalitede ses verir. Eğer daha fazla güç isterseniz amfiler merkez ünitenin sinyalini güçlendirecek. Subwooferlar arabanızı bas ile gümbürdetecek ve hatta 5.1 ya da 7.1 surround sese sahip olabilirsiniz.

Yolda DAB: DAB (Digital Audio Broadcasting), Avrupa'da (özellikle İngiltere) FM radyo sinyallerinin yerini alması beklenen bir standart. Bu yayın türü sayesinde, hem data hem de ses DAB uyumlu yazılımlar vasıtasıyla iletilebiliyor. Bu sistemin olumlu ve olumsuz yanları ise daha fazla kanal, daha az parazit, fakat aynı zamanda daha az kapsama alanı sunması.

DVD Oynatıcılar: Bu sürücü araç kullandığı için ona fayda sağlayacak bir yenilik değil. Fakat bazı merkez üniteler şimdi yolcuların iyi vakit geçirmeleri için ekranlar ve DVD oynatıcıları da sunuyor. Sürücüyseniz araç kullanırken göz ucuyla görüntülere bakarak kendinizle beraber aracınızdaki insanları tehlikeye atmak isteyip istemediğinizi iyice düşünün.

IPOD- READY Sistemi: Yeni arabalar artık iPod ya da diğer MP3 cihazlarının bağlanabildiği ses sistemleri sunuyorlar. Daha eski araçlar için daha basit ancak ucuz olmayan, AUX girişine ya da USB'ye iPod bağlama imkânı sunan yeni bir stereo satın alabilirsiniz.

FM TRANSMITTER: En ucuz seçeneklerden biri FM transmitter'a sahip olmak. Radyo, Mp3, CD, VCD ve DVD gibi medya ortamlarından gelen sesleri herhangi bir FM radyodan dinlemeye yarayan cihazdır. Eğer bütçeniz kısıtlıysa bu seçenek sizin için en iyi çözüm olabilir.

Uydu navigasyon: Eğer uydu navigasyon cihazına para yatıracaksanız, sizin yerinize kendisi arabayı yönlendireceği için çok akıllıca bir seçim olacak. Aynı zamanda dijital müzik dosyalarını da çalarak keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Oynatıcınızı direkt olarak navigasyon cihazına bağlayabilirsiniz. Ses aktiviteli hands-free kitleri de aynı şeyi yapabiliyor. Cihaz üzerindeki hoparlörler çok iyi ses vermiyor, bu nedenle cihazı arabanızdaki stereonuzun AUX girişine bağlayabilirsin.

Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*