Trafoda çıkan yangın güçlükle söndürüldü

Trafoda çıkan yangın güçlükle söndürüldü.11382
  • Giriş : 28.01.2007 / 00:00:00

Ankara'da bir mahallenin elektriğini veren ana elektrik trafosu bilinmeyen bir nedenle alev alarak ateş topuna döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yangına müdahale etmek için bir süre elektriklerin kesilmesini bekleyen itfaiye erleri, elektrikler kesildikten sonra risk alıp zaman zaman patlamaların olduğu trafoya müdahale ederek yangını söndürdü.
Keçiören Yunus Emre Mahallesi Sümbüllü Sokak'taki, mahalleye elektrik dağıtan ana elektrik trafosu, gece geç saatlerde henüz belirlenemeyen bir sebeple alev alarak yanmaya başladı. Trafonun çevresinde korkuyla toplanan mahalleli itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen ittaiye ekipleri, elektrik yüklü trafoya hemen müdahale edemedi. TEDAŞ görevlilerine haber veren itfaiye, mahallenin elektriğinin tümden kesilmesini istedi. Bu arada mahallede elektrikler zaman zaman kesildi. Trafonun demir kapıları, yangın sırasında kor haline geldi.

TEDAŞ'tan haber alan itfaiyeciler, yanan trafoya köpükle müdahale etti. Sıkılan köpükler, trafodaki yangının büyümesini engelleyemedi. Bir itfaiye eri elindeki kancayla trafonun kapısını açmak isterken kanca kırıldı. Kapıyı açmayı başaran itfaiyeciler, büyük riske rağmen yangına müdahale etti. Uzun süre, köpük sıkılan yangın güçlükle söndürülebildi.

Yangın yerine toplanan vatandaşlar kaygı dolu gözlerle söndürme çalışmasını izledi. Bazı vatandaşlar evlerinin penceresinden yangını seyretti. Bir mahalle sakini, bir patlama duyduklarını, sonra elektriklerin kesildiğini söyleyerek yangının çıkışını anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious