Traktör römorkunda senfoni orkestrası

Traktör römorkunda senfoni orkestrası.35814
  • Giriş : 18.06.2009 / 17:41:00

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bir köyde traktör römorkunda konser verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Mehmetalan köyünde traktör römorkunda, bölgedeki 9 köyün halkına konser verdi.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrasının ''9 Köye Bir Konser Etkinliği'' çerçevesinde düzenlediği konsere, Mehmetalan, Tahtakuşlar, Yaslıçalı, Hacıaslanlar, Kavlaklar, Arıtaşı, Doyran, Kızılcukur ve Çamcı köylerinden yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü Kenan Gökkaya, konser öncesinde yaptığı konuşmada, orkestralarının, milli kültür ve kimliğin temel unsurlarından olan güzel sanatlar ile insanların buluşturması noktasında mümkün olabilecek her türlü araç, gereç, yol ve yöntemi kullandığını söyledi.

Her yaş ve yerdeki insana ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Gökkaya, ''Bu sezon, 5 köy konserimiz ve 36 programımız var. Biz bu toplumun parçasıyız. Ben de bir köy çocuğuyum. Köylünün ayrılmaz bir parçasıyız. Tüm köylerdeki etkinliklerimizde, traktör kasalarını ve gaz lambalarını kullanıyoruz'' dedi.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Şefi İbrahim Yazıcı yönetimindeki konserde, Mozart'tan Aşık Veysel'e, Vivaldi'den Yunus Emre'ye birçok parça seslendirildi. Konser süresince ressam Cahit Koççoban, Kazdağları'nın efsanesi ''Sarıkız''ın resmini çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*