Trakya'da doğalgaz bulundu

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Trakya Bölge Müdürü Adnan Eroğlu, Trakya'ya 157 milyon YTL yatırım yapılacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Buldukları her metreküp doğalgazın kendileri için çok önemli olduğunu ve bu yıl Trakya'da açtıkları 11 kuyudan 8'inde doğalgaz bulunduğunu ifade eden Eroğlu, Trakya'da doğalgaz arama çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Son olarak Lüleburgaz'da ''İncilibayır-1'' kuyusunda 1778 metreye inilerek 900 metrelerde, Celaliye köyü yakınlarındaki ''Yeşilgöl-1'' kuyusunda ise 1400 metreye inilerek burada da 940 metrede doğalgaz bulunduğunu belirten Eroğlu, şunları kaydetti:

''Test çalışmaları tamamlanan İncilibayır-1 kuyusunda boru döşeme hattı yapımı çalışmasına gelindi. Yeşilgöl-l kuyusunda da bugünden itibaren test çalışmalarına başlanacak. Keşfedilen sahaları kış ayına kadar devreye alacağız. Açılan 8 kuyumuz devreye girdiğinde doğalgaz üretimimiz günde 600 bin metreküp artacaktır. Trakya'da Zorlu Grubu ile de doğalgaz arama çalışmalarını sürdürüyoruz.''

Daha sonra Eroğlu, Yeşilgöl-1 kuyusunda bulunan doğalgaz sahasını katılımcılara tanıtarak, kuyudan çıkan doğalgaz yakılarak test çalışmaları başlatıldı.

Bu arada doğalgaz bulunması, kule çalışanları arasında büyük sevince yol açtı. İşçiler arkadaşlarını havaya fırlatarak verdikleri emeğin karşılığını görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious