Trakya'da yağış ve fırtına

Trakya'da yağış ve fırtına.12301
  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde, Marmara Denizi'nde saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına ve yağış, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edirne Meteoroloji Müdürlüğü'nden edindiği bilgiye göre, bugün ve yarın sağanak yağış beklenen Edirne'de, hava sıcaklığının en yüksek 13, en düşük 5 derece olması bekleniyor.

Edirne'de, 5 saat içinde metre kareye 10.9 kilogram yağış düştüğünü belirten yetkililer, havanın yarın sağanak, pazar günü ise kar yağışlı olacağını kaydettiler.

Kırklareli Meteoroloji Müdürlüğü ise hava sıcaklığının 9 derece olduğu kentte, metre kareye düşen yağış miktarının 10 kilogram olduğunu belirtti. Yarın yağışın beklenmediği ilde, 24 saatte metre kareye düşen toplam yağış miktarının 12 kilogram olduğu kaydedildi. Ayrıca Kırklareli'nde saatteki hızı 15 kilometreyi bulan rüzgar da yaşamı olumsuz etkiliyor. Rüzgarın şiddetinin yarın etkisini kaybetmesi bekleniyor.

MARMARA'DA DENİZ ULAŞIMI

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde, Marmara Denizi'nde saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 11 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker, fırtına ve sağanak yağış nedeniyle yollarına devam edemeyince Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde demirledi.

Fırtına ve yer yer 2.5 metreye ulaşan dalgalar nedeniyle Şarköylü balıkçılar 2 gündür balığa çıkamadı. Marmara'da bulunan balıkçı tekneleri ise 2 gündür Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarında bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious