Transfer olacak, başka yolu yok

Transfer olacak, başka yolu yok.11768
  • Giriş : 24.11.2008 / 16:12:00

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl devre arasında kadrolarına takviye yapmalarının şart olduğunu belirterek transfer için bir ekip belirlediklerini ve arayışlarının sürdüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl centilmence geçen Gençlerbirliği maçında galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Bu galibiyetle kötü gidişe son vermiş olduk. Bundan sonra da inşallah çıkışımız sürecek ve emeklerimizin karşılığını alacağız. Devre arasında kadromuza mutlaka takviye yapacağız. Şu an transfer için bir ekip görevlendirdik ve çalışmaları devam ediyor. Acele etmeyip nokta transferler yapmak istiyoruz" dedi.

İyi bir kadroya sahip olduklarını, ancak en kritik maçlarda Beto ve Murat Şahin gibi iki önemli oyuncunun yoksunluğunda zor anlar yaşadıklarına dikkati çeken Kızıl, şunları kaydetti:

"Hiçbir mazeretin arkasına sığınmak istemiyoruz. Ama iki oyuncunun olmaması bizi sıkıntıya soktu. Lig arasında transfer yapmayı düşünüyoruz. Takviyenin şart olduğunu düşünüyorum. Alacağımız futbolcu ya da futbolcular da takımda bulunan oyuncuların üstünde bir kapasiteye sahip olmalı. Formamızı giyen futbolcumdan iyi oynamayan birini de boşuna transfer etmeyeceğiz. Agresif, hızlı, oyunun kontrolünü elinde tutma beceresi olan oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz. Teknik direktörümüz Nurullah Sağlam'ın bilgisi dahilinde transferler gerçekleştirilecek. Bütçemiz doğrultusunda transfer yapmak zorundayız."

Ara transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Sağlam, "Ara transfere henüz süre var. 'Şu kadar takviye olacak, şu kadar futbolcu alınacak' ifadelerini şimdiden söylemek yersiz olur. Çünkü futbolda iki gün sonra birçok şey daha farklı olabilir. Biz lige iyi bir kadro ile girdik. Uzun bir süre kalece Murat Şahin ve forvet Beto'nun aramızda olmaması bizi sıkıntıya soktu. Bu oyuncularımız aramıza döndü. Başkanımızın bir çalışma yürüttüğünü biliyorum" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*