Transferde sona yaklaştık

Transferde sona yaklaştık.10315
  • Giriş : 01.05.2008 / 18:24:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, yurt içi ve yurt dışından görüştükleri toplam 5 oyuncunun transferinin bitme aşamasına geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına seçilen Ergun Ata ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Yanal, burada basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Transfer çalışmalarını uzun süredir yurt içinde ve yurt dışında sürdürdüğünü belirten Yanal, yaklaşık 5 futbolcu ile anlaşma aşamasına geldiklerini, ancak imza atmadan 'anlaştık' diyemeyeceklerini dile getirdi.

Yerli ve yabancı isimlerden oluşan bu futbolcuların bir çoğunun medyada yazılan isimler olduğunu doğrulayan Yanal, şöyle devam etti: "Yazılan isimlerin bir çoğu doğru. Ama bunun yanında transferde bazı zorlukların yaşamaması için gizlilik ve zamana ihtiyaç var. Çünkü isimler öne çıktığı zaman başka zorluklar ya da engeller ile karşılaşılabiliyor. Yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 5 oyuncunun transferi bitme noktasına geldi. Ancak imza atılmadığı için net olarak açıklayamıyoruz. Bunun için sizden biraz daha sabır istiyoruz."

Önümüzdeki dönem başarılı olacak, herkesin sevebileceği bir kadro oluşturma çabası içinde olduklarını anlatan Yanal, 1-2 hafta içinde bazı transferlerin kesin olarak sonuçlanmasını beklediklerini söyledi.

Yanal, medyada kendisinin gelecek sezon Trabzonspor'da göre yapıp yapmayacağına ilişkin belirsizlik olduğu yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine şunları söyledi: "Bunun yorumunu siz yapın. Biz yönetim kurulu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz, işimizi yapıyoruz. Kararları beraber alıyoruz. Gerek yönetim kurulumuz, gerekse ben böyle bir şeyin olmadığını söylüyoruz, ama yine de bunlar yazılıyor. Benim sözleşmem devam ediyor. Bu konuda ben de söyleyecek bir şey bulamıyorum artık."

- KALECİ TRANSFERİ -

Kaleci transferinde beklemede olduklarını anlatan Ersun Yanal, önce iyi bir takım kurmaya çalıştıklarına vurgu yaptı. Kaleci transferinde aceleci olmayacaklarını ifade eden Yanal, "Önce iyi bir takım oluşturmak istiyoruz. Mevcut kalecilere güveniyoruz. Tespitlerimiz de var. O konuda acele etmeyeceğiz. Onur ve Tolga, çok yetenekli kaleciler. Trabzonspor, böyle değerleri kazanarak Türk futboluna sunmalıdır." diye konuştu.

Alacakları futbolcuların hem takımda oynarken hem de giderken Trabzonspor'a faydalı olması gerektiğinin altını çizen Yanal, "Mesela Gökdeniz ve Fatih Tekke bu ülkede transfer anlamında rekor kırdı. Gökdeniz, Türkiye'de kimsenin kazandırmadığı bir parayı kazandırarak gitti. 22-23 yaşlarında oyuncuların yanında deneyimli oyuncular da takıma katmak istiyoruz." dedi.

Yanal, takımdan gönderilecek futbolcuları ise ligin son haftasındaki Fenerbahçe maçının ardından açıklayacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious