Transfere 10 milyon dolar

Transfere 10 milyon dolar.15081
  • Giriş : 16.03.2008 / 10:23:00

Gelecek sezonun kadrosunu kurmak için kolları sıvadıklarını belirten G.Saray Başkan Yardımcısı, "Bouzid ve Carrusca’yla yollarımız ayrılacak" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GALATASARAY Başkan Yardımcısı Adnan Polat, gelecek sezonun transfer listesini şimdiden hazırladıklarını söyledi. Sarı kırmızılı kulübün 22 Mart’taki Genel Kurulu’nda başkanlık için yarışacak Polat, Ankara G.Saraylılar Birliği’nde, başkan olursa neler yapacağını anlattı. Futbol takımı kadrosunda bu sezon yaşanan değişimin süreceğini vurgulayan Polat, "Önümüzdeki yıl transfere 10 milyon dolar ayıracağız. Alacağımız oyuncular şimdiden belli. Bütün çalışmalarımız hazır" dedi.

Kombinelerden 300 milyon dolar

Bu sezon 14 futbolcu ile yollarını ayırdıklarını hatırlatan G.Saray Başkan Yardımcısı, "Bizi çok uyardılar, ’aman’ dediler. Bu dönüşümü sezon sonunda da yapacağız. UEFA’yı alan takım da bizim kurduğumuz takımdı. Feldkamp, ’12 adam aldık. 6’sı tutsa, bir dahaki sene 6 tane daha alırız’ demişti. Bu formül de tuttu. Bir tek Bouzid ve Carrusca’da hayal kırıklığına uğradık. Seneye bu arkadaşlarla yollarımız ayrılacak" diye konuştu.

Başkanlığa en yakın isim olarak görülen Polat, göreve gelirse yapacaklarını da şöyle anlattı: "Futbol ve Sportif A.Ş.’yi birleştirip, profesyonel yöneticiler atayarak kurumsallaşmayı tamamlamalıyız. Seyrantepe 2010-2011 sezonunda hazır hale gelecek. Bir projemiz de yeni staddan VIP koltuğu satmak. Bu koltukları 5 bin dolardan ve 5 yıllığına satsak 250 milyon dolar gibi bir nakit akışı sağlanır. Kombine ve kartlardan yaklaşık 300 milyon dolar gibi bir para bekliyoruz.

Florya’dan Çekmece’ye

Ali Sami Yen’in yanındaki çadırın olduğu yere 10 katlı alışveriş merkezi yapmayı planlıyoruz. Başkana da söyledim. Bizim Türkiye’nin en pahalı arazilerinden birinde antrenman yapma hakkımız yok. Bir kısmı bizim olan ancak Hazine ve GSGM’den alabileceğimiz araziyi değerlendirip, 600 milyon dolar kar bekliyoruz. Florya’dan, Büyükçekmece göl kenarında bulunan 13 dönüm araziye taşınmayı hedefliyoruz."

Polat Riva konusunda ise, "Yetki aldığımda projenin bize 80 milyon dolar girdisi olacaktı. Şimdi iki kat değerlendi. Daha cazip hale geldi. Teklifler geliyor. TOKİ bile istiyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious