Transferler Cimbom'u kesmedi

Transferler Cimbom'u kesmedi.13735
  • Giriş : 02.07.2007 / 08:14:00

Bu sezon kadrosuna çok önemli yıldızları kazandıran Galatasaray, adeta transfere doymuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-Kırmızılı takımı Teknik Direktör Feldkamp'a emanet eden Sarı-Kırmızılı yönetim, Brezilyalı Lincoln, İsveçli Linderoth, İsmael Bouzid, Servet, Volkan, Barış, Serkan ve Orkun'u kadrosuna dahil eden Sarı-Kırmızılı yönetim, transfer çalışmalarına devam ediyor.

Yönetimin Feldkamp'ın raporu doğrultusunda kaleci, sağ kanat ve bir de forvet oyuncusu transfer etmek için çalışmalar yaptığı bildirildi.

Sarı-Kırmızılı takımda kaleci Mondragon'un Köln'e gitmesinden sonra K.Erciyesspor'dan kaleci Orkun transfer edilmişti. Fevzi'nin Anlatyaspor'a gönderilmesinin ardından Sarı-Kırmızılı takımın kalesini korumak için Aykut ile Orkun arasında rekabet yaşanıyor. Mondragon'dan sonra kaleyi teslim almayı bekleyen Aykut, Orkun'un alınmasına tepki göstermişti. İki kaleci arasında yaşanan hem forma hem de soğuk savaş teknik heyeti tedirgin ediyor. Bu yüzden Sarı-Kırmızılı yönetimin iyi bir kaleci daha transfer etmek istediği öğrenildi. Sol kanattaki sorunu Volkan Yaman ile çözen yönetim, sağ kanat için ise arayışlarını sürdürüyor. Sarı-Kırmızılı takımın Feldkamp'ın istediği oyuncularla görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi. Forvet hattını Kayserisporlu Gökhan Ünal'la güçlendirmeyi hedefleyen Galatasaray, kulübü Kayserispor engeline takılmıştı. Geçen yıl kaçan şampiyonluğu forvet oyuncularına bağlayan yönetim, bu kez Hakan Şükür, Ümit Karan, Necati Ateş ve Hasan Kabze'ye rağmen çok kaliteli bir golcü daha transfer etmeyi planlıyor.

Feldkamp, işten başını kaldıramıyor

G.Saray Teknik Direktörü Feldkamp'ın vatandaşı Derwall'in cenazesine yoğun çalışma temposu sebebiyle katılamadığı açıklandı. Feldkamp'ın 1992 yılında G.Saray'ın başına geçmesinde büyük pay sahibi olan Derwall'in ölümüne çok üzülen tecrübeli çalıştırıcı, "Derwall'in ölüm haberi beni çok üzdü. Onun cenaze töreninde olmayı çok istiyordum. Ancak yoğun bir tempo ile çalışıyorum. İşlerimin aksamasından korktuğum için cenaze törenine gidemiyorum. Bugünlerde eşimle bile çok fazla görüşemiyorum. Beni rahatsız etmemek için telefonla bile aramaya çekiniyor." dedi.

Galatasaray laktat testinden geçti

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da, futbolcular laktat testinden geçirildi. Sağlık kurulu üyesi Doç. Dr. Bülent Bayraktar gözetiminde yapılan teste, futbolcular 7'şerli gruplar halinde katıldı. Aerobik dayanıklılık ve laktat eşiklerinin tespit edilmesi amacıyla yapılan test süresince oyuncular, giderek artan süratlerde koşturularak her 3 dakikada bir kan örnekleri alındı. İşlem, oyuncuların performansı düşünceye kadar sürdü. İlk grupta Okan, ikinci grupta Volkan, üçüncü grupta Barış ve dördüncü grupta Servet performanslarıyla dikkat çekti.

Hacı Hasdemir

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious