Travestilerden bıkan mahalleli protesto için yol kapattı

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

Maltepe Ferhatpaşa Mahallesi sakinleri, mahallelerinde gittikçe çoğalan travestileri ve yetersiz güvenlik önlemelerini protesto etmek için yol kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maltepe'ye bağlı Ferhatpaşa Mahallesi'nin yanından geçen Tem Otoyolu'nda müşteri bekleyen ve mahallenin içindeki boş arazilerde fuhuş yapan travestiler, mahalle halkını isyan ettirdi. Bu durumdan rahatsız olan mahalleli, travestileri ve güvenlik önlemlelerinin yetersizliğini protesto etmek için yan yolu trafiğe kapattı. Yaklaşık 50 kişi ellerinde sopalarla yan yolda toplanarak, trafiği kesip seslerini duyurmaya çalıştı. Jandarma ekipleri uzun süre öfkeli kalabalağı yatıştırmaya çalıştı. Jandarmanın gereken her türlü tedbiri alacağı yönündeki sözler üzerine yumuşayan mahalle sakinleri yolu trafiğe açarken, travestilerin mahallede rahatsızlık vermeye devam etmesi durumunda daha büyük eylemler yapacaklarını söyledi.

Bu arada mahalle sakinleri travestilerden rahatsız oldukları gerekçesiyle yan yolu kapatırken, travestiler 50 metre aşağıdaki otobanda yürümeye ve araçları durdurmaya devam etti.

Mahalle sakinleri travestileren kendilerini tehdit ettiklerini, tartıştıklarında da evlerini basmaya kalkıştıklarını iddia etti. Necmettin Deniz isimli bir kişi "Sürekli buralarda geziyorlar, evimizin önünde fuhuş yapıyorlar. Bunlar minibüslerle gelip burada sabaha kadar durduktan sonra aynı minibüs tekrar toplayıp götürüyor. Yoldan geçen arkadaşları da gaspediyorlar. En kısa zamanda önlem alınsın, aksi halde mahalleli ayaklanacak." diye konuştu.

Öfkeli kalabalık eylemlerinin ardından olaysız dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious