Travestiye bile tecavüz ettiler!

  • Giriş : 25.07.2007 / 01:06:00
  • Güncelleme : 25.07.2007 / 01:10:03

Travestiye dağ evinde tecavüz eden zanlılar yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ANTALYA'da, kaçırdıkları travestiye tecavüz edip parasını ve cep telefonunu gasp ettikten sonra fidye istedikleri iddiasıyla hakim karşısına çıkan tutuklu 3 sanıktan biri tahliye edildi. Suçlamaları reddeden sanıkların minibüsünde bulunan ‘Aslı’ kod adlı travesti Mehmet Dinçer'e ait peruk en önemli delil oldu.

Geçen mart ayında meydana gelen olayda, para karşılığında erkeklerle birlikte olan travesti ‘Aslı’ takma adlı Mehmet Dinçer'i 100'üncü Yıl Bulvarı'nda gören Murat Şeker yönetimindeki minibüsü durdurdu. Murat Şeker, Dinçer'le birlikte olmak için anlaştı. Şeker, arka koltukları sökülmüş minibüse saklınmış arkadaşları 22 yaşındaki Aydın Cerit ve 20 yaşındaki İbrahim Taçyıldız ile birlikte Dinçer'i ön tarafa bindirip, şehir dışına çıkardı.

İddiaya göre Şeker, Taçyıldız ve Cerit, götürdükleri dağ evinde Dinçer'e defalarca tecavüz etti ve cebindeki 5 YTL ile cep telefonunu zorla aldı. Aynı üçlü, daha sonra Mehmet Dinçer'in en yakın arkadaşı olan Antalyalı travestilerin lideri konumundaki ‘Hakan’ adlı travestiyi arayarak 1000 YTL fidye istedi. “Eğer parayı getirmezseniz arkadaşınızı öldüreceğiz'' diyen zanlıların ciddi olduğunu anlayan Hakan, polisi aradı.

Polis, Hakan ile zanlılar arasındaki telefon görüşmelerini takibe aldı. Hakan ile ikinci telefon görüşmesinde, telsiz seslerini duyan zanlılar, kaçırdıkları Mehmet Dinçer'i korkarak şehir merkezine bırakıp kaçtı. Adli tabip raporunda, travesti Dinçer'in ırzına geçildiğine dair bulguların mevcut olmadığı, sürekli erkeklerle birlikte olduğu ve herhanibir zorlama izi bulunmadığı belirtilirken, polis kaçak zanlıları yakaladı.

Zanlılar, polisteki ifadelerinde suçlamayı reddetti, travesti Mehmet Dinçer'i hiç görmediklerini iddia etti. Ancak zanlıların minibüsünde yapılan aramada Dinçer'in boğuşma sırasında düşen uzun kızıl- siyah peruğu bulundu. Zanlılar peruğun neden minibüste olduğunu açıklayamadı. Dinçer'in kaçırıldığına dair en önemli delil olarak peruk dosyaya konuldu. Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarılan 3 zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haklarında hürriyeti tahidtten 8 yıla kadar, gasp suçundan da 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 3 zanlı dün Antalya 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme, ‘peruk’ delilini dikkate alarak suçlamaları reddeden tutuklu zanlılardan Murat Şeker ile Aydın Cerit'in tutukluluk hallerinin devamına, İbrahim Taçyıldız'ın ise tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.

Oğlunun tahliye edilmediğini öğrenen sanıklardan birinin annesi ise mahkeme salonu önünde sinir krizleri geçirdi ve bayıldı. Yakınları tarafından su dökülerek ve kolonya verilerek ayıltılan anne, yine akrabaları tarafından adliyeden çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious